24. janvāris, 2022, Pirmdiena

Krišs, Eglons, Ksenija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jauniešu projektu konkursi un ledus oga

26.04.2017 12:59

Lai atbalstītu jauniešu iesaisti biznesā 2011.gadā Salacgrīvas novada dome uzsāka Jauniešu biznesa plānu konkursu komercdarbības uzsākšanai. Konkursa mērķis ir stimulēt jaunu komersantu veidošanos novadā, motivējot jauniešus sava biznesa veidošanai.

Projektu konkursā var piedalīties Salacgrīvas novada jaunieši vecumā no 18-25 gadiem un savas idejas atbalstam iespējams iegūt 2500 euro atbalstu no pašvaldības privatizācijas fonda līdzekļiem.

Šobrīd ir izsludināta projektu konkursa 14.kārta. Kopš 2011.gada 13 kārtās iesniegtas 50 projektu idejas, no kurām atbalstītas 22, īstenota 21. Līdz šim projektu konkursam atvēlēti 70 000 euro.

Viens no pēdējiem atbalstītajiem jauniešu projektiem ir Kristīnes Ozolas ideja ražot mājas saldējumu. Kristīnei šobrīd ir 19 gadu, viņa mācās Rīgā, Ziemeļvalstu ģimnāzijā, bet tas netraucē savās mājās, Lāņos, ražot mājas saldējumu.

Par savu ideju Kristīne stāsta “izdomāju, ka jātaisa mājas saldējums, jo Salacgrīvā neviens to nedara. Kā taisīt saldējumu neesmu mācījusies, bet pērkot garšvielas saldējumam līdzi saņēmu receptes. Ražot un tirgot saldējumu varētu būt izdevīgi, jo vasarā, un, jo īpaši Positivus festivāla laikā te ir daudz cilvēku, arī daudzi caurbraucēji apstājas Salacgrīvā.”

Pienu savam saldējumam Kristīne pērk no zemnieku saimniecības “Robežnieki” un pievienojot tam dažādas garšas viņa gatavo piecus dažāda veida - Tiramisu, Mohito, lazdu riekstu, laima – jogurta un šokolādes saldējumus un ķiršu un citronu sorbertus.

Auksto un saldo gardumu Kristīne ražo brīvdienās un vienā sestdienā top gandrīz 11 kilogrami saldējuma. To var iegādāties pašvaldības izveidotajā veikaliņā “Radīts Salacgrīvas novadā”. Saldējumu šajā veikaliņā var nopirkt no 1.aprīļa un veikala vadītājas Maritas rosinātas notiek arī saldējuma degustācijas. Ikviens var nogaršot un izteikt savu viedokli par tā garšu, izskatu un noformējumu. Salacgrīviešu un viesu interese par jauno produktu ir liela, daudzi ar neticību pārjautā, vai tiešām saldējums tapis tepat – Salacgrīvas novadā.

Par projektā piešķirto finansējumu Kristīne iegādājās saldējuma iekārtu un saldētavu. Lielu atbalstu savas idejas realizēšanā Kristīne saņem no saviem vecākiem. Mamma Līga piebilst “kā tad neatbalstīt… ja ir iesākts, tad jāturpina. Rudenī redzēsim kā būs gājis.”

Savu nākotni Kristīne nesaista ar saldējuma ražošanu, jo plāno mācīties starptautiskos ekonomiskos sakarus. Viņa ir pārliecināta “šis uzņēmums ir bonuss, nedomāju to pabīdīt malā. Man galvā ir daudz ideju ko darīt, kā uzlabot, kā attīstīties. Tas, papildus mācībām ir mans otrs darbs.”

Runājot par jauniešu biznesa projektiem jaunā uzņēmēja uzsver “Šī ir lieliska iespēja jauniešiem realizēt savu ideju. To vajag pamēģināt. Neviens uzreiz nesaka nē, pat iesaka ko un kā labāk darīt. Ja uzreiz nezini ko darīt, var taču kādam pajautāt. Galvenais ir ideja un vēlme to realizēt. Uzreiz viss nekad nebūs kārtībā, tāpēc jau nevajag padoties. Ja nebūtu domes atbalsta, es projektu nemaz nesāktu, divi ar pus tūkstoši tomēr ir liela nauda, tas ir grūdiens, lai varētu sākt.”

Kristīnes vienaudži netic, ka viņa gatavo saldējumu, atbalsta un priecājas par uzņēmību.

Tas ir svarīgi. Saldējumus kristīne taisa tādus, kas pašai labāk garšo. Veikalā jau var nopirkt dažādu garšu saldējumus, bet man gribējās kaut ko interesantāku. Ar to arī var piesaistīt cilvēkus.

Kristīnes Ozolas IK “Ledus oga” var atrast facebookā. Tur viņa reklamē savu saldējumu un uzklausu ieteikumus. Droši varat rakstīt – viņa izlasīs!

Ilga Tiesnese

Salacgrīvas novada domes Jauniešu biznesa plānu konkursu rezultātā atbalstīto jauniešu idejas - Santa Ķebere - Friziera pakalpojumi Liepupē, Edžus Zvīnis - Malkas ražotne, Toms Lielpēteris - Friziera un citi pakalpojumi, Jēkabs Raģis - Alpīnisma pakalpojumi ( jumta tīrīšana, bīstamie koki un cita veida pakalpojumi ), Monta Pertēvica - Skaistumkopšanas salons Salacgrīvā, Jānis Eizenbergs - Teritorijas apsaimniekošanas pakalpojumi, Rimants Lūsis - Avenes, Kārlis Miksons - Foto pakalpojumi. Rinalds Bērziņš - Koka detaļu ražotne pirtīm – eksports, Una Gaile - Manikīra-pedikīra pakalpojumi, Selvins Navickis - Auto salona tīrīšanas pakalpojumi, Matīss Povics - Zivju apstrāde, Kristaps Kalniņš - Tūrisms pie Salacas upes, Arkādijas, Agne Ancāne - Angļu valodas privātprakse, Edvards Strazdiņš - Koka mēbeļu izgatavošana Kuivižos Pērnavas ielā, Mārtiņš Smilts - Arhitekta biroja pakalpojumi, Raivis Antonovs - Ekskluzīvi koka mēbeļu izstrādājumi, Marta Dance - Dizaina pakalpojumi, Madara Saučuka - Friziera un citi skaistumkopšanas pakalpojumi Svētciemā, Dāvis Zunde - Video fimas, filmēšana. Kristīne Ozola - Mājas saldējums, Mārtiņš Freimanis - Ādas somas.

IMG_3532.JPG

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31