24. janvāris, 2022, Pirmdiena

Krišs, Eglons, Ksenija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par Andreju, Sprīdīti un mājām

18.06.2019 13:27

Šī gada martā atbalstu Salacgrīvas novada domes izsludinātajā jauniešu biznesa grantu projektu konkursā, ar projektu “Skaņu ierakstu un apstrādes studija”, guva Andrejs Makarēvičs. Lai uzzinātu par viņa iecerēm, tiekos ar Andreju saulainā jūnija pēcpusdienā, viņa mājās, Smilšu ielā, Salacgrīvā.

Ar mūziku Andrejs ir kopā jau sen, viss sācies mācoties Salacgrīvas vidusskolā. Lai arī mūzikas skolā viņš nav mācījies, pamatskolā spēlējis smago mūziku, bet ar laiku puisi ieinteresējis mūzikas radīšanas process, viņš mēģinājis “taisīt” klavieru skaņdarbus pašmācības ceļā, un tā jau 15 gadus top viņa radīta mūzika, reklāmas klipiem un skaņu celiņiem. 

Pagaidām Andrejs ir viens, ir reizes, kad mūzikas tapšanā palīdz grupas biedrs. Līdz šim viņu lielākais darbs ir skaņu celiņš reklāmas klipam projektā “Katram savu tautas tērpu”. Viņš ir pārliecināts, ka komandā būs jāņem cilvēki, kuri saprot frekvences un visus profesionālos terminus un nianses kā skaņa strādā.

Startēt projektu konkursā Andrejam ieteicis Edžus Zvīnis, kurš pats savas uzņēmējdarbības uzsākšanai, ir guvis atbalsta finansējumu Jauniešu biznesa plānu konkursā. “Kaut kādi instrumenti gadu laikā jau ir iegādāti, tā ir mana aizraušanās,” stāsta Andrejs, “es pērku sintezatorus, bungmašīnas. Nesāku tukšā vietā, nav tā, ka es visu nopērku ar domu ,nu es tagad mācīšos… kaut kas jau bija. Projektu aizstāvēju pagājušā gada oktobrī, grūtāk bija sastādīt naudas plūsmu, bet beigās viss izdevās, finansējumu saņēmu marta beigās. Tas ir labs starta kapitāls, baigais atspēriens. Ir ar ko strādāt un tas ir daudz vieglāk, atliek tikai izdomāt ko, nav jādomā kā.”

Par piešķirto finansējumu Andrejs iegādājies dažādus mikrofonus, lauku ieraksta iekārtu, datoru un profesionālas tumbas. Tagad, ejot ārā, viņš var kvalitatīvi ierakstīt dabas skaņas: vēju, lapu čaboņu, putnu čivināšanu, visu, kas notiek apkārt.

Ierakstu studija pagaidām atrodas Rīgā. Pagājušajā vasarā Andrejs ar draugu palīdzību izremontējis telpas un sataisījis skaņas izolāciju, bet viņa sapnis ir izveidot savu ierakstu studiju Salacgrīvā. Viņa lielākā doma un vēlme ir ierakstīt skaņu un ražot tā saucamās skaņu bankas: skaņu dizainu filmām, seriāliem, klipiem, kas būtu Salacgrīvas produkts. Šobrīd jaunais uzņēmējs dzīvo un strādā Rīgā, mājās, Salacgrīvā ir vien nedēļas nogalēs, bet viņa piecgades plāns ir sava ierakstu studija Salacgrīvā. “Es redzu sevi Salacgrīvā, man patīk te strādāt, šobrīd ar portablo ierakstu iekārtu tas ir iespējams, failu nosūtīšana notiek internetā, savukārt ar klientiem sarunas notiek e-pastos un sazvanoties Vienreiz nedēļā varu aizbraukt uz Rīgu satikties, izrunāties, bet strādāt mājās, savā studijā,” stāsta Andrejs.

Pašreiz Andrejs strādā reklāmas nozarē Rīgā, kas ir tiešā sasaitē ar viņa aizraušanos ar mūziku un šo projektu. “Izdomāju ka pienācis laiks pārmaiņām, gribu būt neatkarīgs un patstāvīgs, darba devējs pats sev. Varbūt ar laiku kļūšu arī darba devējs”, pus pa jokam, pus nopietni teic jaunais uzņēmējs. Šobrīd viņš reģistrē savu uzņēmumu, kura nosaukums būs “Bold sound”.

Andrejs ir izpētījis, ka pieprasījums pēc skaņu reklāmām ir daudz lielāks nekā piedāvājums. Ir tikai jāuztaisa pāris reklāmas klipu par savu studiju, lai būtu ko rādīt un prezentēt citiem. Liels atbalsts Andrejam ir ģimene, jo īpaši mamma Irēna.

Es Andreju salīdzinu ar Sprīdīti, kurš izceļojies pa pasauli ir sapratis, ka Laimīgā zeme tomēr ir mājās. Pats viņš saka “Rīgā dzīvoju un strādāju no 18 gadiem, ir pagājuši desmit gadi, lielo pilsētu esmu izbaudījis, man tā ir mazliet par skaļu un trauksmainu. Rīgā ir savas vietas kur var atpūsties, bet ilgtermiņā tur dzīvot nevēlos. Negribu, lai mani bērni augtu Rīgā, varbūt romantizēju, bet vēlos, lai maniem bērniem būtu tāda pati bērnība kā man. Esmu no Salacgrīvas un vēlos te atkal atgriezties. Tas ir skaisti, ka mūsu pašu jaunieši raksta projektus un atgriežas. Ja grib un tiešām dara, atbalstu var atrast un tad agrāk vai vēlāk – viss sanāk. Tas nebūs viegli un ātri, to es saprotu, bet ja dara, tad nevar regresēt. Kaut vai maziem soļiem, bet es ej uz priekšu.”

“Vajag skatīties Salacgrīvas mājas lapu biezāk, rakstīt projektus un braukt uz Salacgrīvu” sarunas beigās smejot saka Andrejs.

Vēlu veiksmi Andrejam, lai izdodas iecerētais un kas zina, varbūt, mums izveidosies laba sadarbība.

Lai atbalstītu jauniešu iesaisti biznesā 2011.gadā Salacgrīvas novada dome uzsāka Jauniešu biznesa plānu konkursu komercdarbības uzsākšanai. Konkursa mērķis ir stimulēt jaunu komersantu veidošanos novadā, motivējot jauniešus sava biznesa veidošanai. Kopš 2011.gada ir atbalstīti vairāk kā 20 jaunie novada uzņēmēji.

Ilga Tiesnese

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31