24. maijs, 2022, Otrdiena

Marlēna, Ilvija, Ziedone

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Paveiktais jauniešu biznesa plānu konkursā

Jau kopš 2011. gada Salacgrīvas novada dome aicina jauniešus uzsākt sava biznesa veidošanu Salacgrīvas novadā. Lai atbalstītu un motivētu jauniešus, pašvaldība ik gadu aktualizē konkursu “Jauniešu biznesa plānu konkurss komercdarbības uzsākšanai Salacgrīvas novadā”. 

 

Šo desmit gadu laikā konkursam iesniegti 54 projekti. Atbalstu guvuši 26 projekti, realizēti 25 no tiem. Kopā projektam atvēlēti 70 000 eiro no Salacgrīvas novada domes privatizācijas fonda līdzekļiem. 

Savu iespēju ņemt dalību konkursā izmantoja arī Paula Marija Pēce, kuras iesniegtais projekts “Dabīgās kosmētikas ražotnes labiekārtošana un ražošanas procesa uzsākšana”  guva pozitīvu vērtējumu. Jauniete, saņemot atbalstu 2500 eiro apmērā, janvārī ir nodibinājusi uzņēmumu IK “MAME’’ un klientiem piedāvā Salacgrīvas novadā ražotu dabīgo kosmētiku – ķermeņa skrubjus, krēmus, dušas želejas, lūpu balzāmus, dažādas ziedes, sejas skrubjus, matu kopjošo kosmētiku u.c. produktus. Ņemot vērā klientu vēlmes, Paula šobrīd interesentiem piedāvā arī pirts halātus, pirts un matu dvieļus. Kā jauniete pati atzīst, ceļš līdz gatavam produktam, kuru piedāvāt klientiem nav bijis nemaz tik viegls. Bet tas neesot nekas neizdarāms, ja ir motivācija un vēlēšanās nosprausto mērķi sasniegt. Paula ir gandarīta, ka pašvaldība jauniešiem piedāvā šādu iespēju un labprāt mudina arī citus novada jauniešus konkursā pieteikties ar savām uzņēmējdarbības idejām.

Šogad vērtēšanas komisija ir apstiprinājusi vēl divus iesniegtos pieteikumus jauniešu biznesa plānu konkursam.  Gada sākumā apstiprinājumu guva Kristīnes Atslēgas projekta pieteikums “Svētku un ballīšu studija” un gada otrajā pusē Elīnas Sangovičas iesniegtais projekts “Rotu darināšana, to mājaslapas & interneta veikala izveide”.

Kristīne, pēc gūtā atbalsta 2500 eiro apmērā, izveidojusi uzņēmumu IK “Mazie sapņi” un atvērusi svētku svinēšanas vietu gan maziem, gan lieliem Salacgrīvas novada iedzīvotājiem un viesiem. Telpas atrodas Rīgas ielā 2, Salacgrīvā. Kā pati Kristīne nodefinējusi – Tā ir skaista svinību vieta lieliem un maziem! Telpas visdažādākajiem svētkiem - ģimenes svinībām, bērnu ballītēm, korporatīviem pasākumiem, māmiņu tikšanās reizēm, izlaidumiem vai vienkārši jautrai laika pavadīšanai draugu lokā. Mūsu plašajās telpās pieejams lielais bumbu baseins bērniem no 3 gadu vecuma, mazais bumbu baseins mazuļiem līdz 3 gadiņiem (pieejams arī uz īri, diametrs 2,15m), virtuve, rotaļu zona un plaša ēdamzona. Lai gan šis gads ienesis pārmaiņas visā pasaulē saistībā ar COVID-19 un līdz ar to arī Salacgrīvā, jauniete ir optimistiska un ir pārliecināta, ka ierobežojumi reiz beigsies. Svētkus svinēt vienmēr ir patīkami, tāpēc pēc ierobežojumu atcelšanas ar jaunu sparu ikviens varēs izmantot piedāvāto iespēju tieši Salacgrīvā sarīkot īpašu pasākumu svētku un ballīšu studijā.

Elīna Sangoviča, tagad Kalniņa, pēc gūtā atbalsta izveidojusi uzņēmumu SIA “Praia” un piedāvā rotu darināšanu no swarovski kristāliem, pērlēm, to elementiem un koka. Projekta rezultātā plānots izveidot interneta veikalu. Online veikals piedāvās  klientiem pašiem sakomplektēt tādu rotu, kāda iecerēta. To pēc pieprasītā dizaina izveidos jauniete un nosūtīs uz norādīto adresi. Šāda veida uzņēmējdarbība, tirdzniecības platforma interneta vidē,  paver iespēju sasniegt klientus visā pasaulē.

Vēlēsim jaunietēm veiksmi un izdošanos arī turpmāk!

 

Uzņēmējdarbības konsultante

Elīna Lilenblate

 

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031