18. janvāris, 2021, Pirmdiena

Antis, Antons, Antonijs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Korģenē svin ciema svētkus!

30.07.2019 11:01

Korģenē svin ciema svētkus!

Sestdienas rīts Korģenē atausa silts un saulains, laikam par godu ciema svētkiem. Ja citviet šis bija vēl brīvdienu mierīgais rīts kad viss rit nesteidzīgi, tad pie mums, Korģenē, bija rīta rosība, jo notika Korģenes ciema Ģimenes dienas pasākums ar sportiskām un radošām aktivitātēm visiem – ģimenēm, draugu, kaimiņu vai radinieku grupām.

Ciemos ieradās Kristīne Brente, kura parūpējās par sportistu iesildīšanos ar putniņdeju un jautrām spēlēm. Izkustinājām kāju pirkstiņus lasot korķīšus, pārbaudījām roku veiklību un precizitāti bumbiņu mešanā pa pudelēm, ar karotīti uzmanīgi bija jāpārvieto ūdens no viena trauka uz otru, veicot nelielu posmiņu. Arī tausti pārbaudīja, jo ar aizsietām acīm vajadzēja sataustīt burtus rokā un salikt vārdu. Šo aktivitāšu laikā bija iespēja tikt arī pie hennas tetovējuma. Visi 19 bērni un arī daži vecāki izmantoja šo iespēju.

Strādājot visiem kopā tapa burvīga glezna, kurā katrs izpaudās pēc savas patikas un košā glezna ar skaisto uzrakstu “Mēs Korģenei”, turpmāk rotās saieta nama telpas.

Pēc šīm aktivitātēm visi dalībnieki devās uz stadionu, lai pārbaudītu savu veiklību stafetē: lecot ar lecamauklu, tiekot ar žurnālu starp ceļiem uz priekšu, rāpojot, metot kūleņus un ripinot bumbu bez roku un kāju palīdzības. Neiztika arī bez tautas bumbas.

Pēc brītiņa, sirēnām skanot, stadionā ieradās un arī mājās palikušos ārā “izvilka” Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Visiem bija iespēja apskatīt un izmēģināt ugunsdzēsēju auto un tērpu, kā arī izjust to, kā ir dzēst ar ūdens šļūteni. Bērni izmantoja iespēju piedalīties aktivitātē, kur ar ūdens strūklu bija “jānodzēš” bumba no statīva. Karstajā dienā daži veldzējās ūdens strūklā, beigās tapa kopbilde un varēja izvizināties ar ugunsdzēsēju auto ar bākugunīm un signāliem.

Sešos vakarā ar svinīgu uzrunu un karoga pacelšanu notika piekto Korģenes ciema svētku atklāšana. Vispirms uzstājās līnijdeju klubiņa K3, (vadītāja Dace Klinstone) dejotājas ar ļoti atraktīvu un izjustu priekšnesumu. Šajā svētku reizē korģenieši sumināja savus pirmklasniekus, un biedrības valdes locekle Gunita Bisniece pastāstīja par paveikto, informēja par biedrības “Mēs Korģenei” turpmākajiem pasākumiem, sveica apaļo jubileju jubilārus, arī biedrības valdes locekli Ilzi Baumani, un sacīja lielu paldies Guntai Zālītei par ciema centra un autobusa pieturas uzturēšanu kārtībā, kā arī pāris vārdus teica par nometni 10.augustā “Es esmu savas dzīves autors”.

Iepriecināt Korģenes ciema svētku svinētājus ar dziesmām, anekdotēm un jokiem iz dzīves bija atbraukusi mūziķe, māksliniece un gleznotāja Aina Boža no Valmieras.

Kad beidzās priekšnesumi un apsveikumi, sākās svētku beigu daļa – dejas, kurā spēlēja divi braši jaunekļi no grupas “2PRO”. Tā kā Korģenē dzīvo kustīgi un lustīgi ļaudis, tad viņi arī dejās izpaudās ar pilnu atdevi un prieku. Mūzika skanēja līdz pēdējam dejotājam un kā vienmēr Korģenē svētki norisa mierīgā un patīkamā noskaņā.

Paldies organizatoriem, biedrībai “Mēs Korģenei” un Jūlijai Rihaļskai par pasākuma vadīšanu , aktīvākajiem Korģenes iedzīvotājiem par piedalīšanos un kopā būšanu. Līnijdeju klubiņa K3 dejotājas teic lielu paldies a/s “Brīvais vilnis” par zaļajiem halātiņiem.

Gaidīsim nākošos ciema svētkus!

Indra Sedleniece un Arita Majore

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031