20. septembris, 2020, Svētdiena

Marianna, Ginters, Guntra

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pieredzes apmaiņa ar kolēģiem no Alūksnes Sociālo lietu pārvaldes

12.08.2019 12:39

Salacgrīvas novada domes sociālā dienesta pieredzes apmaiņa ar kolēģiem no Alūksnes Sociālo lietu pārvaldes. Piektdien, 9. augustā Salacgrīvas novada domes sociālais dienests pāris stundu pavadīja saturīgā dialogā ar kolēģiem no Alūksnes Sociālo lietu pārvaldes.

Kolēģi no Alūksnes vēlējās iepazīties, redzēt un uzdot jautājumus kā sociālais darbs tiek veikts mūsu novadā, kā arī mums bija iespēja saklausīt un noķert kādu jaunu ideju, kuru būtu vērts attīstīt tālāk. Piemēram, kolēģi ir gatavi, pilotprojektā mēģināt psihosociālās konsultācijas senioriem veikt, izmantojot viedās tehnoloģijas, datoru, skaipu. Nodrošinot saziņu ar speciālistu, atbalsta personālu norunātajā laikā, iemācot, parādot, paskaidrojot. Sabiedrība noveco, ilgstošas aprūpes iestādēs klientu netrūkst, izmaksas pieaug. Tas ir fakts, ar kuru pašvaldībām jārēķinās. Pārrunājām, ka Salacgrīvas novadā šobrīd strādājam pie sava pilotprojekta, - kopējā dzīvokļa izveides senioriem, ar mērķi pēc iespējas nodrošināt senioru pašaprūpi, dzīvi sabiedrībā, tomēr palielinot atbalsta līmeni. Artūrs Upītis, Alūksnes Sociālo lietu pārvaldes vadītājs ir gatavs šo ideju aizgūt, jo pēc viņa teiktā: “Vajadzību ir daudz un tās pieaug!” Samazināt ilgstošajai aprūpei nepieciešamo finansējuma apjomu, ir racionāli un nepieciešami.

Kolēģi iepazinās un atzinīgi novērtēja Salacgrīvas novada jauniešu iniciatīvu centru “Bāka”, viesojās sociālā dienesta telpās, kur, Zane Paegle – sociālais darbinieks ar ģimenēm un bērniem, saviem kolēģiem, kuri ikdienā strādā ar ģimenēm Alūksnes novadā, pārrunāja un dalījās pieredzē jau ļoti specifiskos jautājumos un darba materiālos, savukārt Inga Veide iepazīstināja ar niansēm darbā ar pieaugušām personām, senioriem.

Salacgrīvas novada domes sociālais dienests pateicas Alūksnes ciemiņiem par vizīti, kas liek sasparoties un darīt darbu tālāk. Savukārt mums pašiem, Salacgrīvas novada cilvēkiem, tiem, kuri ikdienā atbalsta kādu vientuļu cilvēku, ģimeni, kurai neklājas viegli, vai arī izdara labu un derīgu darbu vai pasaka labu vārdu, paldies Jums katram un ikvienam par to!

Sociālā dienesta vadītāja, Ilze Ēltamma