25. februāris, 2020, Otrdiena

Alma, Annemarija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par administratīvi teritoriālo reformu

10.10.2019 12:07

Par administratīvi teritoriālo reformu

7.oktobrī noslēdzās Salacgrīvas novada publiskās apspriešana iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosināto administratīvi teritoriālo reformu. Paldies visiem Salacgrīvas novada iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi - piedalījās apspriešanā un pauda savu viedokli.

Ikviens Salacgrīvas novadā deklarētais 18 gadus sasniegušais Salacgrīvas novada iedzīvotājs un novada nekustamā īpašuma īpašnieks varēja izteikt savu viedokli par iespējamo Salacgrīvas novada apvienošanu ar Alojas un Limbažu novadu administratīvajām teritorijām. 

Jautājums publiskajā apspriešanā bija tikai viens – vai jūs atbalstāt Salacgrīvas novada iespējamo apvienošanu ar Alojas un Limbažu novada administratīvajām

teritorijām? Atbilžu varianti – jā vai nē.

94% iedzīvotāju apspriešanā teica NĒ Salacgrīvas novada apvienošanai ar Alojas un Limbažu novadiem, 6% bija par apvienošanu.

Salacgrīvas novada publiskajā apspriešanā par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosināto administratīvi teritoriālo reformu – par Salacgrīvas novada iespējamo apvienošanu ar Alojas un Limbažu novada administratīvajām teritorijām piedalījās 1317 iedzīvotāji, jeb 20,59% no balsstiesīgajiem. Salīdzinājumam – 2019.gadā notikušajās Eiroparlamenta vēlēšanās piedalījās 34,34% balsstiesīgo.

Salacgrīvas novada publiskās apspriešanas rezultāti ir iesniegti Salacgrīvas novada domē un oktobra domes sēdē deputāti skatīs šo jautājumu un pieņems lēmumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosināto administratīvi teritoriālo reformu.

Ilga Tiesnese