skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Nēģu kross

17.10.2019 06:45

12.oktobrī, kad Salacgrīvā tika godā celts nēģis un svinēta Nēģu diena, jau plašajam pasākumu klāstam otro gadu tika pievienots skrējiens “Nēģu kross”. Šo skrējienu organizēja sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks”. Skrējiens notika 4 distancēs – 2km, 5km, 10km un 21km, atsevišķi vērtējot puišus un meitenes. Sacensību starta un finiša vieta bija brīvdienu mājas “Vējavas”, kur reģistrēšanās, sacensību dalībnieku ēdināšana un apbalvošana notika blakus Svētupes nēģu tacim.

Sekojot līdzi laika prognozēm visas nedēļas garumā, bija lielas bažas, vai prognozētajos laika apstākļos spēsim sapulcināt skrējēju šim krosam. 12.oktobra rīts bija gaužām bēdīgs, jo izskatījās, ka būtu atgriezts lielais lietus maiss. Taču tuvojoties reģistrācijas sākumam, laika apstākļi krasi mainījās uz labo pusi un ar pozitīvām cerībām varējām sākt gaidīt dalībniekus. Kopumā sacensībām reģistrējās 55 dalībnieki. Plkst. 11.00 tika dots starts, kur pirmie distancē devās 10km un 21km skrējēji, bet pēc pāris minūtēm starts tika dots arī 2km (bērnu distance) un 5km distancēm. Vislielākā atsaucība bija 5 km distancei, kurā startēja 17 dalībnieku.

Zēnu konkurencē 2km distances finišu pirmais šķērsoja salacgrīvietis Jēkabs Žibals, kurš tātad izcīnīja 1.vietu (rez. 0:10,37). 2.vietā ierindojās Ernests Heidingers (0:11,02). Un 3.vietu ar rezultātu 0:11,09 izcīnīja zēns Renārs Kociņš - Lielupe. Meiteņu konkurencē 2km distancē 1.vietu izcīnīja Melānija Zālīte. Arī pagājušajā gadā viņa izcīnīja 1.vietu. Viņas rezultāts 0:09,25. Savukārt 2.vietu izcīnīja mūsu pašu meitene – Emīlija Goba ar rezultātu 0:11,23 un 3.vietā ierindojās Paula Šūlmeistere (0:11,55).

Šajā gadā tika ieviesta jauna distance, kuras garums bija 5km. Diemžēl, laika apstākļu dēļ, pirms sacensībām šo distanci vajadzēja pamainīt, līdz ar to skrējēji veica nedaudz īsāku distances garumu. Zēnu konkurencē 1.vietu šajā 5 km skrējienā izcīnīja Aleksis Goba ar rezultātu 0:19,55. 2.vietu ar rezultātu 0:22,04 izcīnīja Imants Šnepsts un 3.vietu šajā distancē izcīnīja Tomass Tomsons, kurš finišu sasniedz pēc 23min. un 5sek. Dāmu – meiteņu skrējienā šo distanci pirmā finišā sasniedza Elizabete Līcīte. Viņas rezultāts 0:25,25. 2.vieta Sandrai Pudānei, kuras rezultāts bija 0:25,29. Savukārt kā trešā finišā ieskrēja Gabriela Kalniņa (0:26,45).

10km distanci, kura veda pa burvīgo priežu mežu, salijušo dubļu pļavu un gar jūras krastu, sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Salacgrīvas vsk. bijusī audzēkne Gundega Heidingere (0:36,00). 2.vietā ierindojās patreizējā Salacgrīvas vsk. skolniece Nellija Zvejniece (0:46,24). Kā trešā šo distanci finišēja Sanita Ločmele (0:55,47). Vīru konkurencē šo distanci visātrāk noskrēja mūsu novadnieks Artūrs Sestulis ar rezultātu 0:34,58. 2.vietu izcīnīja Salacgrīvas vsk. skolēns Rihards Bendrāts (0:35,48). Un kā trešais no vīriem finiša taisnē ieskrēja Andis Ruskulis (0:36,41).

Visinteresantākā un sarežģītākā distance bija jāveic 21km dalībniekiem. Šī trase aptvēra gan priežu mežu, gan Salacgrīvas pilsētu, gan nēģu tačus, gan Salacas upi un jūras krastu. Kā liels izaicinājums un piedzīvojums skrējējiem bija trešā nēģu tača šķērsošana. Vīru konkurencē visātrāk šo distanci veica Mareks Zālītis, kura rezultāts bija 1:28,50. Ar 5 minūšu intervālu (1:34,22) otrais finišā ieskrēja – Aleksis Borozdins. Kā trešais finišu sasniedza Māris Sumčenko (1:52,35). Sievietēm šīs distances izaicinājumu pirmā pieveica Laura Ende ar rezultātu 2:05,26. 2.vietu, ieskrienot finišā pēc 1 minūtes, izcīnīja Baiba Močāne. Tātad viņas rezultāts ir 2:06,23. 3.vietu izcīnīja Agnija Bērziņa, kura finišēja ar rezultātu 2:07,54. Jāpiemin, ka šajā distancē devās 5 sievietes, kuras visas bija no Salacgrīvas (4.vieta – Ilonai Balodei un 5.vieta Intai Zīriusei).

Pēc skrējiena visi sacensību dalībnieki tika pie siltām un garšīgām pusdienām. Katrs sacensību dalībnieks tika apbalvots ar īpaši izgatavotu medaļu šim “Nēģu krosam”. Apbalvošanas laikā izlozes kārtībā pie dāvanu kartēm tika šo skrējēju dalībnieki no “Kapteiņu ostas”, SIA “Eniss” un viesnīcas “Pļavas”. Izlozes kārtībā sacensību dalībnieki arī saņēma dažādas pārsteigumu balvas, ko bija sarūpējusi Salacgrīvas novada dome. Paldies Salacgrīvas novada domei par pasākuma atbalstīšanu, Evijai un Jānim Klēviņiem par viesmīlību un atbalstu. Paldies mūsu “nēģu kungiem un sievām” – IK “J.A.N.K.I”, SIA “Kurzeme BG” un z/s “Kurķis” par balvām atbilstoši “Nēģu svētkiem”. Paldies “Kapteiņu ostai”, SIA Eniss” un viesnīcai “Pļavas” par sarūpētajām balvām.

Lielu paldies sacensību organizatori saka arī šo sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem – Elīnai Gertnerei, Arvīdam Gertnerim, Grētai Salmanei, Baibai Močānei, Mārim Bergšteinam, Gunai Vizbelei, Janekam Vasiļkovam, Alitai Numurei, Ancei Mennikai-Ozoliņai, Emīlijai Zaprauskai un Kārlim Papinokam. Paldies par brīnišķīgajām bildēm fotogrāfiem – Ilgai Tiesnesei un Zigurdam Priedem. Uz tikšanos pēc gada trešajā “Nēģu krosa” skrējienā.