30. septembris, 2020, Trešdiena

Menarda, Elma, Elna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ziemassvētku ciematiņš Salacgrīvā

10.12.2019 12:27

Otrajā Adventē, 8.decembrī, Salacgrīvā notika jau trešais Ziemassvētku ciematiņš, kurā neskatoties uz vēju un pēcpusdienas lietu bija liela rosīšanās: notika tirgošanās, radošās darbnīcas, skanēja mūzika, smaržoja tēja, karstvīns un tikko ceptas vafeles. Tāpat kā iepriekšējos gados, tās cepa pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs.

Ikviens šajā Ziemassvētku ciematiņā varēja atrast sev tīkamu nodarbi: kāds kala veiksmes monētu pie DUDU ligzdu saimnieka, cits Jaunatnes iniciatīvu centra “Bāka” darbnīcā leja sveces, vēl kāds rotāja “Dabas maizes” ceptās piparkūkas. Kad palika vēsāk, Dabas izglītības centrā varēja iepazīt kokus un pārbaudīt savas zināšanas.

Svētku tirdziņš, teltīm vējā līgojoties, norisinājās, un pircēji šajā dienā iepazinās ar dažiem pavisam jauniem mājražotājiem, par ko liels prieks.

Kā allaž, gluži kā magnēts, bērnus pie sevis sauca "mīļstūrītis", kurā zem eglītes rotaļājās trušu ģimene, bet drosmīgākos ķiparus savos ratos cauri Rīgas ielai vizināja stalts kumeļš ar kučieri. Tam visam pa vidu mutīga čigāniete kamolā lasīja nākotni, un savās zināšanās dalījās latviešu folkloras entuziaste un tradīciju glabātāja, kura mācīja, kā īpašā uguns rituālā ikkatrs sevi var uzlādēt nākošajam gadam.

Par muzikāliem sveicieniem šajā reizē rūpējās duets “Zvani” un ansamblis “Dziedātprieks”.

Pilsētas egle šogad tika iedegta mūzikas un lietus pilienu (uz kapucēm, teltīm un lietussargiem) pavadījumā. Daudz mazākā skaitā, bet ne mazāk aizrautīgi, pēc eglītes iedegšanas Mikijam un Minnijai līdzi dziedāja, dejoja un rotaļās gāja krietna sauja dikti priecīgu bērnu - uh, kā viņiem līdzi dejoja un lēkāja mammas un tēti!

Paldies visiem svētku dalībniekiem: organizatoriem, darītājiem, pircējiem un dalībniekiem.

Saulē, lietū, kupenās vai peļķēs - tiekamies atkal Ziemassvētkos!

Ilga Tiesnese