03. augusts, 2020, Pirmdiena

Augusts

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Niedru skulptūru festivāls

12.02.2020 09:13

Niedru skulptūru festivāls

Sestdien, 8. februārī, dabas liegumā “Randu pļavas” Salacgrīvas novadā, notika otrais niedru skulptūru festivāls, kuru organizēja Dabas aizsardzības pārvalde. Niedru skulptūru festivāls ir ne tikai palīdzība dabai un biotopu kopšana, bet arī iespēja radoši izpausties un aizraujoši pavadīt laiku svaigā gaisā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Pirms skulptūru veidošanas, dabas izglītības centra „Ziemeļvidzeme” vadītāja Inta Soma pastāstīja kāpēc tiek pļautas un kopā vāktas niedres.

Tad, katra no komandām ieņēma sev ierādīto vietu un niedru skulptūru būvēšana varēja sākties. Redzot cik pārliecināti un aktīvi komandas ķeras pie darba, skaidrs bija viens, mājās labi pastrādāts un ir skaidrs ko un kā veidot. Skulptūru veidošanai atvēlētās divas stundas kuras paskrēja ļoti ātri, bet šķiet paguva visi laicīgi pabeigt savus darbus. Gaidot apbalvošanu, festivāla dalībnieki, aplūkoja citu komandu veikumu, cienājās ar gardu zupu un kala plānus jau nākamā gada niedru skulptūru festivālam. 

Katrai komandai Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš pasniedza atzinību par kopīgo darbu unikālā piejūras pļavā, un nelielas dāvaniņas.

Savukārt Inta Soma pateicās par paveikto un sacīja „Paldies visiem dalībniekiem, kopā atbrīvojām daļu Randu pļavu no ātraudzīgajām, agresīvajām niedrēm un radoši pavadījām laiku dabā! Kopīgi esam paveikuši ļoti labu darbu – jūlijā Jumstiņu gladiolu pļava noteikti ziedēs!”

Kopā Randu pļavās darbojās 10 komandas ar 87 dalībniekiem un 12 Dabas aizsardzības kolēģi nodrošināja, lai viss būtu saprotams, un darbošanās būtu patīkama. Komandas un viņu veikums:

•"Mačete" ar skulptūru "TV komentētāji";

•"Ugunīgā lāpa" ar skulptūru TV tornis;

•"Pūt vējiņi" ar skulptūru par kuģi ar Uldi un Baibu;

•"SALAC" ar skulptūru – "Salaca ir kā skaista sieviete, bet ne visiem tā tiek!";

•"Niedru rauši" ar skulptūru "Pusdienās Spagetti";

•"Kaktuss sporto" ar skulptūru "Ronītis";

•"Svennes" ar Raganas skulptūru;

•"Bez mums jau nevar tik un tā" ar skulptūru par "Divām bitēm";

•"Velotreniņi.lv" ar olimpisko lāpu;

•"Salmi vējā" ar skulptūru "Žirafe savannā".

Paldies atbalstītājiem: Salacgrīvas novada domei, Visit Salacgriva, A/S "Brīvais Vilnis", veikalam "Acteks", restorānam PĻAVAS un biedrībai „Mežābele”.

Pirmdien, Inta Soma pastāstīja, ka Randu pļavās veidotās niedru skulptūras aplūkojuši cilvēki no Dobeles, Rīgas, Valmieras, Rūjienas, Limbažiem, Ainažiem un Salacgrīvas……..– un visi bijuši sajūsmā.

Niedru skulptūru festivāls norisināsies arī nākamgad, februāra otrajā sestdienā – joprojām Randu pļavās.

Kā informē Dabas aizsardzības pārvalde, dabas liegums ”Randu pļavas” dibināts jau 1962. gadā, lai aizsargātu piejūras pļavas un tajās atrodamās retās augu sugas. Šī ir arī nozīmīga ligzdojošo bridējputnu un ūdensputnu dzīvotne. Randu pļavās niedres sastopamas ļoti lielās platībās un tās jāpļauj, lai ar tām neaizaugtu bioloģiski vērtīgie zālāji, bet mitrainēs tiktu saglabāti putnu ligzdošanai labvēlīgi apstākļi.

Ilga Tiesnese