03. augusts, 2020, Pirmdiena

Augusts

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Izstāde “Zvanu balsis: fotostāsti”

12.02.2020 09:39

Izstāde “Zvanu balsis: fotostāsti”

No 20.februāra līdz 20.aprīlim Salacgrīvas novada Tūjas bibliotēkā (Liedaga ielā 11) apskatāma novadpētnieces, žurnālistes, arī liepupietes Vivantas Volkovas izstāde – fotostāsti par zvanu vēsturi, simboliku un zvanīšanas tradīcijām. Nozīmīgs ir arī Vivantas Volkovas  ieguldījums grāmatas “Latvijas dievnami” tapšanā un izdošanā.

Izstāde “Zvanu balsis” ved mūs uz viduslaiku pilsētām ar zvanu torņiem centrālajā laukumā, uz dievnamu zvanu torņiem, kur katram zvanam ir savs dzīvesstāsts, kā arī sniedz ieskatu par Latvijas senajām zvanu lietuvēm un Valdaja  zvanu muzeja ekspozīciju.

Izstādē redzami zvaniem veltīti dzejoļi, dziesmas, par to likteņiem sacerētas teikas un leģendas, tiem piešķirti arī vārdi. Ir mainījušās zvanu formas un izstrādāti ģeometriskie aprēķini, lai iegūtu vēlamo zvana skaņu, tiem kļūstot arī par mūzikas instrumentiem.

Tikšanās ar autori 20.martā plkst.13:00 Tūjas bibliotēkas Zinību centra zālē. Atklāsim un iepazīsim zvanu izstādi, kā arī kopā ar mūsu viesi neklātienē dosimies pētnieciskajā ceļojumā pa Andalūzijas kalnu dabas takām.

Esiet gaidīti Tūjas bibliotēkā!