12. jūlijs, 2020, Svētdiena

Indriķis, Ints, Namejs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par novadu reformu

26.02.2020 15:03

Par novadu reformu

Šī gada 11.februārī notika Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde, kurā noraidīja Salacgrīvas novada domes iesniegto priekšlikumu par Salacgrīvas novada saglabāšanu kā patstāvīgu novadu.

Par patstāvīgu Salacgrīvas novadu nobalsoja Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa) un Viktors Valainis (ZZS). Neatkarīgu Salacgrīvas novadu neatbalstīja deputāti: Jānis Dombrava (NA), Arvils Ašeradens (JV), Artūrs Toms Plešs (AP), Andris Kazinovskis (JKP) un Ēriks Pucens (KPV LV).

Šajā sēdē deputāts Jānis Dombrava aicināja Salacgrīvas novadu formulēt savu pozīciju par to, vai tas būtu gatavs pievienoties kopīgam Piejūras novadam ar Saulkrastiem.

25.februārī notika pēdējā Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas sēde. Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs stāsta „šajā sēdē par balsoja tikai par Saulkrastu novadu. Jautājums par Piejūras novada izveidi, kurā būtu Saulkrastu un Salacgrīvas novadi, vispār netika skatīts un 68% novada iedzīvotāju vēlmi neviens neņēma vērā.”