12. jūlijs, 2020, Svētdiena

Indriķis, Ints, Namejs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Informācija no sociālā dienesta

24.03.2020 09:36

Informācija no sociālā dienesta

Salacgrīvas novada domes sociālais dienests informē, ka sociālo darbinieku ikdienas darbs ārkārtējās situācijas laikā noris maksimāli ierobežojot klientu apkalpošanu klātienē. Klātienes pakalpojumi tiek nodrošināti tikai neatliekamos gadījumos.

Sociālais dienests ir sasniedzams zvanot uz tālr. 64071980 kā arī mob. tālr. 29157673. Iesniegumi tiek pieņemti attālināti - parakstīti ar drošu elektronisku parakstu, iesniegti caur portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, e-pastā soc.dienests@salacgriva.lv. Tāpat informējam, jebkuru iesniegumu, atskaiti, jautājumu var uzrakstīt un iemest pasta kastītē ar norādi sociālajam dienestam. Pastkastīte atrodas pie domes Smilšu ielas pusē. Tāpat pastkastītes ir novietotas pie pārvaldēm Ainažos un Liepupē. 

2020.gada 17.martā valdības sēdē pieņemtais likumprojekts “Grozījums “Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”” paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas derīguma termiņš ir uzskatāms par pagarinātu uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, tas nozīmē līdz 2020.gada 31.maijam. Ikvienam pakalpojuma sniedzējam ir iespējams sazināties ar klienta pašvaldības sociālo dienestu un pārliecināties par izziņas derīgumu. 

Personām, kuras atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām ir tiesības saņemt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu - pārtikas preču un pirmās nepieciešamības preču komplektus, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi. Ģimenes, kurām ir piešķirts trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes (personas) statuss un kuras ir nonākušas sarežģītā situācijā, saistībā ar pašizolāciju vai karantīnu, vai ģimenēm ir sarežģījumi ar izglītojamo piespiedu atrašanos mājās, vai radušies kādi citi neparedzēti apstākļi, kas ietekmē ģimenes pašspēju nodrošināt sevi ar pārtikas produktiem, sazināties ar sociālo dienestu.

Sociālais dienests pateicas ikvienam, kurš nav vienaldzīgs un jau sniedz atbalstu līdzcilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās, piemēram, piegādājot pārtiku un medikamentus. Ikviens var darīt labu darbu palīdzot citiem. Šādā gadījumā var brīvprātīgi pieteikties sociālajā dienestā, un pie nepieciešamības, šī iniciatīva tiks izmantota. Jo mums, ikvienam, ir jābūt gataviem preventīviem pasākumiem, ja vispārējā situācija mainās. Būtiski uzsvērt, ka pārtiku un pirmās nepieciešamības preces ir iespējams pasūtīt internetā, ar piegādi līdz mājas durvīm.

Sociālais dienests aktīvi sniedz gan konsultācijas telefoniski, atbildot uz e pastiem, tāpat tiek pārraudzīts mājas aprūpes pakalpojums un administrēts asistenta pakalpojums. Tiek nodrošināts transporta pakalpojums iepriekš pieteiktām ārstu konsultācijām un izvērtēti klienti Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai, lai saņemtu invaliditātes grupas.

Tā kā pasaulē turpinās COVID-19 izplatība, ar atbildību ir jāizturas gan pret sevi un saviem ģimenes locekļiem (jo īpaši bērniem un vecākiem), gan pret saviem kolēģiem un klientiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu izteiktās rekomendācijas, kuras pieejamas plašsaziņas līdzekļos.

Salacgrīvas novada domes sociālais dienests