26. maijs, 2020, Otrdiena

Varis, Eduards, Edvards

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Liepupē būs brīvprātīgo ugunsdzēsēju postenis

31.03.2020 12:35

Liepupē būs brīvprātīgo ugunsdzēsēju postenis

Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība plāno izveidot savu posteni Liepupē. Biedrības valdes priekšsēdētājs Zigmārs Dancis stāsta “doma paplašināt savu darbības teritoriju mums jau bija sen. Jau sen esam Ainažos, ir izveidots postenis Korģenē, tagad domājam par posteni Liepupē. Šobrīd ir izveidojusies situācija, ka līdz ugunsgrēkam Tūjā vai Liepupē dzēsējiem ir jābrauc 20 - 30 minūtes. Tas ir ilgs laiks un ugunsdzēsēji var paspēt vienīgi uz krāsmatu aplaistīšanu.”

Iespējamā paplašināšanās pārrunāta ar Salacgrīvas pašvaldības vadītāju Dagni Straubergu un Ainažu pilsētas pārvaldes vadītāju Ilonu Jēkabsoni, ir atrasti sadarbības partneri Liepupes pusē, veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju posteni tur apņēmusies Kristīne Mauliņa ar saviem draugiem.

Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji ir gatava vieni no saviem auto nodot liepupiešu rīcībā. Šobrīd Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība ir uzrakstījusi un iesniegusi vietējā rīcības grupā “Jūrkante” projektu, ar kura piesaistīto finansējumu plānots iegādāties aprīkojumu ugunsdzēsēju automašīnai.

Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vadītājs Zigmārs Dancis ir pārliecināts, ka postenis Liepupē būs, jo ir pašvaldības atsaucība un atbalsts, vietējo ieinteresētība, vēlme un gatavība dzēst un ir biedrības tehniskais nodrošinājums. Ugunsdzēsēju mašīna stāvēs Liepupē, lai pēc iespējas ātrāk tā varētu nokļūt ugunsgrēka vietā un sniegt palīdzību.

Runājot par Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības paplašināšanos Zigmāru Danci satrauc neskaidrība, kas sagaida Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību nākotnē pēc novadu apvienošanas? Šobrīd mēs saņemam lielu atbalstu no Salacgrīvas novada domes, bet kā būs pēc reformas?

Ilga Tiesnese

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031