20. oktobris, 2020, Otrdiena

Leonīda, Leonīds

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Mazuļu svētki Salacgrīvas novadā

13.10.2020 11:58

Salacgrīvas novadā, iepriekšējā gadā dzimušo mazuļu uzņemšana novadnieku saimē katru gadu notiek pavasarī, bet šis gads ienesa daudz korekciju un jaundzimušo sveikšanas pasākums pārcēlās uz rudeni.

Oktobra pirmajā sestdienā tas notika Salacgrīvā un Ainažos, savukārt mēneša otrajā sestdienā mazuļus sveica Liepupē. Sveikt mazos ķiparus uz Ainažiem, Liepupi un Salacgrīvu devās priekšsēdētāja vietniece Evija Keisele un novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Līga Zālīte.

“Jūs esat mūsu novada lepnums un pamats, jo par savu mājvietu esat izvēlējušies Salacgrīvu, Ainažus, Liepupi, vienā vārdā sakot Salacgrīvas novadu”, mazajiem ķipariem, viņu vecākiem un vecvecākiem sacīja Evija Keisele, “sveicu jūs šajos nozīmīgajos svētkos un vēlu veselību, izturību, prieku un mīlestību.”

Savukārt Līga Zālīte uzsvēra, “šajā svētku reizē esam sanākuši, lai iepazītos ar bērniem, kuru dzimšana saistīta ar īpašu gadu - Latvijas otrās simgades pirmo gadu. Tikai pēc gadiem varēsim izvērtēt, vai un kā šis fakts viņu dzīves ir iespaidojis. Bet šoreiz tiešām varam teikt, ka “cāļus skaitam rudenī”. Tradicionāli iepriekšējā gadā dzimušos bērnus kopā pulcinājām maijā. Taču dzīves nestās izmaiņas šogad mūsu tikšanās laiku ir novirzījušas uz rudens pusi. Bērniņi paaugušies un nu jau paši uz savām kājiņām sāk iepazīt novadu.”

2019.gads Salacgrīvas novadam dāvājis 42 jaundzimušos. Skaits ir mazliet sarucis, jo citus gadus jaundzimušo skaits bija ap 50. Mēs priecājamies par katru bērniņu, jo bērni dod cerību turpinājumam un ienes dzīvību mūsu samērā klusajā un zaļajā novadā.

Pērn Liepupes pagasts kļuvis bagātāks par 7 bērniem, Ainažos – 8 jaundzimušie. Salacgrīvas pusē klāt nākuši 27 bērni. Stārķis laikam vairāk viesojies ārpus pilsētas, jo pagastā piedzimuši 20 bērni, pilsētā - tikai 7. Novadā piedzimušas 22 meitenes un 20 puiši.

Vienmēr aktuāls ir jautājums par bērna vārdu. 2019.gadā tie ir doti ļoti dažādi. Vārds STEFĀNIJA dots divām meitenēm, arī ESTERES ir divas, savukārt 2 puišiem ir iedots vārds MARTINS. 2 puišu vecākiem ir iepaticies vārds OTO. Vienam no bērniem vārds OTO ir ielikts kā otrais vārds.

Kārtējo gadu pērn Latvijā populārākie vārdi bija Sofija un Roberts (teju 20 gadus populārāko vārdu augšgalā). Mūsu vecāki šos vārdus nav izvēlējušies. Mūsu novadā no Latvijas TOP-10 vārdiem ir Estere un Emīlija, Kārlis un Jēkabs.

Mūsu novadā vecāki meitenēm devuši skaistus un skanīgus vārdus: Anete; Melānija; Stefānija; Mišela; Šarlote; Estere; Enija; Hanna; Evelīna; Kristiāna; Ella; Made; Estere; Olīvija; Elza; Elizabete; Madara; Emīlija; Monta Karlīna; Matilde un Egita. (8 sākas ar E un 6 M burtu)

Arī puiši tikuši pie labiem vārdiem: Daniēls; Damians, Renārs, Jānis Oto; Oto; Namejs; Gvido; Nauris; Martins; Abrahams; Kaspars; Kurts; Alekss; Edvards; Daniels; Toms; Kārlis; Olafs un Jēkabs.

Līga mazajiem novadniekiem vēlēja augt veseliem, gudriem un ņipriem, būt zinātkāriem un darboties gribošiem, bet vecākus aicināja censties parādīt bērniem savas labākās īpašības un prasmes. “Mīliet savus bērnus un māciet mīlestību arī bērniem, jo tas ir ceļš uz iespēju izaugt par labiem cilvēkiem. Un atcerieties, ka vislielākā vērtība jūsu bērniem ir kopā pavadītais laiks un kopīgi piedzīvotie notikumi!” sacīja Līga.

Salacgrīvā kopā ar mazuļiem, viņu brāļiem un māsām, vecākiem un vecvecākiem bija arī Salacgrīvas kultūras centra vadītāja Pārsla Dzērve, folkloras kopa “Cielava”, novada mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi. Pie ieejas kultūras namā visus svētku dalībniekus, tautas dziesmas dziedot, sagaidīja folkloras kopas “Cielava” dalībnieces, nedaudz vēlāk viņas katru mazo ķiparu, dziedot tautasdziesmu, izšūpināja seģenē.

Ainažos jauku muzikālo sveicienu bija sarūpējusi Solveiga Muciņa, jo mazajiem ainažniekiem un viesiem dziedāja Agras Jankovskas mūzikas studijas audzēknes: Dace Jaunbalode, Undīne Pabērza un Amīna Sulimane, muzikālo pavadījumu spēlēja Agra Jankovska.

Savukārt Liepupē svētkus kopā ar mazajiem liepupiešiem svinēja Liepupes pamatskolas 1.klases mazie dziedātāji Solveigas Bokas vadībā, pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Ozoliņa un tautas nama vadītāja Arta Zunde.

Paldies jums: vismīļākās mammas, labākie tēti, visatbalstošākās omes un gudrākie opapi par to, ka audzināt veselus, zinātkārus, gudrus, priecīgus un es ļoti ceru, arī lepnus bērnus. Lepnus par to, ka viņu mājas ir Salacgrīvas novads.

Ilga Tiesnese