20. janvāris, 2021, Trešdiena

Aļģirds, Orests, Oļģerts, Aļģis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par mājdzīvnieku reģistrēšanu

08.01.2021 12:08

Par mājdzīvnieku reģistrēšanu

Lai nodrošinātu un sakārtotu mājas dzīvnieku (šobrīd suņu) uzskaiti, ierobežotu bez pajumtes un klaiņojošo dzīvnieku skaitu un apzinātu noklīdušo vai cietsirdības gadījumos cietušo dzīvnieku īpašniekus, Salacgrīvas novadā no 2013. gada 2. maija ir uzsākta suņu reģistrācija. Novada iedzīvotāji savu suni var piereģistrēt Ainažu un Liepupes pārvaldēs, Salacgrīvas novada domē un pie kārtībniekiem. Šobrīd novadā ir reģistrēti 1083 suņi.

Reģistrējot suni, tiek iekasēta pašvaldības nodeva 4,27eiro par suņa turēšanu, kā to nosaka pašvaldības saistošie noteikumi Nr.32 “Par Salacgrīvas novada pašvaldības nodevām”. 2020. gadā tika iekasēti 1119 Eur , no kuriem 948 Eur iztērēti kaķu sterilizācijai, izķeršanai un dzīvnieku nogādāšanai patversmē.

 Līdzekļus, kas iegūti no suņu turēšanas nodevām, izlietoto klaiņojošo dzīvnieku izķeršanai un izolēšanai, suņu reģistrācijas un suņu turēšanas nodevas žetonu izgatavošanai, suņu reģistrācijas organizēšanai kā arī suņu ekskrementu urnu izvietošanai novadā.

Nodeva par suni ir jāsamaksā līdz 1.martam. Diemžēl, ir ļoti maz apzinīgu novadnieku, kuri šo nodevu laikā samaksā, tādēļ katram suņu īpašniekam izsūtam atgādinājuma īsziņu ar suņa žetona nr. un summu, kas ir jānomaksā. Ļoti bieži cilvēki ir priecīgi un pateicīgi par atgādinājumu, tomēr ir arī tādi, kas izsaka ļoti daudz negācijas un neapmierinātību.

Ļoti bieži saņemam ziņas un telefona zvanus no satrauktiem iedzīvotājiem ar lūgumu palīdzēt atrast mīluli, kurš ir aizklīdis no mājām, norāvies no ķēdes. Lai operatīvi varētu atrast dzīvnieka saimniekus ļoti noder žetons pie suņa kakla siksniņas un pie vetārsta ievietots čips suņa skaustā. Tādēļ arī ir ļoti svarīgi reģistrēt un čipot suni. Salacgrīvas novada domē ir iegādāta speciāla čipu nolasīšanas iekārta, kas palīdz īstenot kontroli – konstatēt klaiņojošu suņu identifikācijas numuru, sazināties ar saimniekiem, kā arī identificēt nereģistrētus suņus.

2020.gada rudenī novadā : Tūjas centrā, Svētciemā, Ainažos un Salacgrīvas mazdārziņos veikta kaķu izķeršana ar akciju – noķer, sterilizē un atlaid atpakaļ. Pagājušajā gadā izķerti vairāk kā piecdesmit kaķēnu un lielākā daļa no tiem jau ir atraduši jaunas mājas.

Lai uzturētu tīrību pilsētā, pie suņu saimnieku visbiežāk izmantojamām pastaigu takām, pludmales kāpu zonā, Zvejnieku parka ziemeļu daļā ir uzstādītas suņu ekskrementu urnas. Kārtībnieki aicina iedzīvotājus sakopt aiz saviem mīluļiem un kopīgi veidot sakārtotu vidi, kurā paši dzīvojam.

Ja nepieciešama palīdzība, vai redzat bez saimnieka klaiņojošu dzīvnieku sazinieties ar Salacgrīvas novada kārtībniekiem:

Gunita Bisniece – 26443894, gunita.bisniece@salacgriva.lv

Anna Mundiciema – 25636008, anna.mundiciema@salacgriva.lv

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031