10. aprīlis, 2021, Sestdiena

Anita, Anitra, Zīle

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunumi Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā

06.04.2021 09:02

Jaunumi Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā

Laiks, kad daļa skolēnu mācās attālināti ir īstais brīdis, lai sakārtotu skolas mācību darbam. Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā ir veikti darbi gan ārā, gan skolas iekštelpās, vairāki projekti ir īstenošanas stadijā, bet stāvlaukumam pie skolas šobrīd izstrādā projektu.

Marta vidū pie Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas uzstādīja āra trenažierus: septiņus atsevišķus un trīs kombinētos vingrošanas rīkus. Koši dzeltenie trenažieri ļoti labi izceļas uz priežu meža tumši zaļā un stadiona dzeltenzaļā fona un tā vien gaida sportot gribētājus.

Pamatskolas direktore Ieva Skuja stāsta, ka ideja par āra vingrošanas rīkiem radusies skolas vecāku padomes tikšanās reizē ar pašvaldības vadību. Lai arī trenažieri ir nupat kā uzstādīti, tos jau tagad izmanto sākumskolas skolēni savās sporta nodarbībās un aktīvie ainažnieki, kuri pēc skrējiena svaigā gaisā, te piestāj un kārtīgi izvingrojas. Uzstādītie vingrošanas rīki ir paredzēti dažādiem vecumiem, muskuļu grupām un grūtības pakāpēm. Lai saprastu ko un kā darīt uz katra trenažiera ir QR kods, to nolasot var gūt izsmeļošu informāciju.

Salacgrīvas novada dome trenažieru iegādei piešķīra 15 000 euro un Ieva teic, ka trenažierus izvēlējušies visi kopā. Pasūtījums, klusībā cerot uz atlaidēm, bijis lielāks par piešķirto, un, izdevies veiksmīgs darījums, jo atlaides bijušas prāvas.

Jauno trenažieru “parku”, kurā visi vingrošanas rīki ir izkārtoti glītā rindā, jau tagad sporta nodarbībām izmanto skolēni un pieaugušie. Te satiktais pirmklasnieks Toms iemēģina visus uzstādītos trenažierus un atzīst tos par labiem esam.

Atjaunojot sporta infrastruktūru, tagad pie Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas ir izveidots sporta un atpūtas centrs, jeb mazais Zvejnieku parks, jo ir atjaunots futbola laukuma zālājs, iegādāti jauni futbola vārti, tagad uzstādīti āra trenažieri. Tepat blakus ir estrāde, jūra un bērnu rotaļu laukums, kas gan pagaidām ir atvērts tikai skolas pirmskolas grupu audzēkņiem. Jau tagad ir skaidrs, kad pielietojums tiem būs arī vasarā, kad skolā notiks Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas jauno futbolistu treniņnometnes un ieradīsies atpūtnieki.

Šobrīd skolas skolotāji un vecāki apspriež idejas kā izlietot izglītojamo individuālo kompetenču attīstības atbalstam piešķirtos 3000 euro.

Pavisam drīz notiks kosmētiskais remonts skolas mājturības kabinetā, pēc kura tajā uzstādīs sienas skapi, leti, tvaiku nosūcēju, galdus un krēslus. Tad iekārtots un skaisti noformēts, tas gaidīs mācību procesa atsākšanos, lai skolotāji kopā ar skolēniem varētu izmantot iepriekš iegādāto jauno virtuves tehniku.

Daudz darbu skolas telpu sakārtošanai padarīts pagājušā gada vasarā un attālinātā mācību laikā, daudz darāmā ir arī šogad.

Skolas direktore Ieva Skuja atzīst, ka padarītie acīm “redzamie un neredzamie” darbi uzlabo skolēnu un skolotāju darbu. Bērni ar aizrautību strādā un mācību procesa dažādošana ir ļoti svarīga.

Ilga Tiesnese

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930