10. aprīlis, 2021, Sestdiena

Anita, Anitra, Zīle

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lieldienas Salacgrīvas novadā

07.04.2021 14:57

Lieldienas Salacgrīvas novadā

Salacgrīvas novadā Lieldienas šogad svinēja trīs dienas. 3.aprīlī Lauvu tautas nams interesentus aicināja pastaigā “Pa Lieldienu zaķa pēdām” ar spēlēs elementiem. Lai tajā dotos iepriekš bija jāsaņem Lieldienu zaķa ceļa karte. 4.aprīlī svētku svinētāji, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, varēja piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē “Meklējot Lieldienas Salacgrīvā un Salacgrīvas novadā”, kuru organizēja Salacgrīvas novada Tūrisma informācijas centrs. Spēles uzdevums vienkāršs – jāsaņem Lieldienu pasīte, jāapceļo ar auto, vai kājām Salacgrīva un Salacgrīvas novads un atrodot, atpazīstot norādēs atzīmētās vietas, tās jāapmeklē un jāaizpilda atbildes.

Pavisam novadā Lieldienu zaķi (kurus šai spēlei gatavoja Raimonds Kreituss) bija sagatavojuši divdesmit tikšanās vietas, no kurām desmit bija Salacgrīvā. Aizpildītās Lieldienu pasītes bija jāatstāj pasta mājā pie Salacgrīvas novada kultūras centra, vai nofotografētas jāsūta info@visitsalacgriva.lv.

Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centra ceļojumu konsultante Līga Līsmane pastāstīja, ka šogad iesniegtas nedaudz vairāk kā simts pasītes. “Acīmredzot cilvēki ir piesardzīgi un pārāk daudz apkārt nebraukā”, secina Līga, “bet tie kuri piedalījās orientēšanās spēlē izbaudīja šo iespēju un piedalās atbalstītāju piešķirto dāvanu izlozē.” Balvas orientēšanās spēles dalībniekiem šogad sarūpēja Kuivižu mini zoo, kebabnīca “kaste”, veikaliņš “Radīts Salacgrīvas novadā”, Minhauzena muzejs un barons Minhauzens, picas restorāns ab initio, Lienes konditoreja, Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centrs, Sunset Sup, un IK Ledus oga.

Īpašas Lieldienu svētku svinēšanas vietas šogad bija pie Ainažu kultūras nama, kur lielie un mazie varēja spēlēt lielformāta dārza spēles, šūpoties, meklēt olas un saldumus. Kultūras nama vadītāja Madara Oga – Timofejeva priecājās par svētku svinētājiem un bilst, ka līdz pat astoņiem vakarā nerimusies rosība spēļu laukumos.

Lieldienās arī Liepupes pilskalns gaidīja ciemiņus. Ikviens svētku svinētājs varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs, klausīties putnu dziesmās, meklēt un ripināt olas un nofotografēties izveidotajā fotostūrītī, lai pēc tam ievietojot bildi Liepupes tautas nama facebook kontā piedalītos četru biļešu izlozē uz “Mēnespuķes “ koncertu 6.augustā.

Savukārt Salacgrīvā, svētkus iskandināja folkloras kopa “Cielava”, novada kultūras centra puķu kastēs tieši Lieldienās bija saziedējušas daudz dzeltenas primuliņas, visapkārt skanēja visdažādākās putnu dziesmas un citu pavasara vēstnešu skaņas- pērkons, lietus, varžu koris un svētku svinētājus gaidīja visdažādākie uzdevumi. Kultūras centra āra terasē bija aplūkojama brīvdabas izstāde: Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” un SDK ,,Saiva’’ lielie lakati; kluba ,,Mežābele’’ rokdarbi- celiņi, segas, jostas, lelles; Daces Asnes svēpētā keramika, bet terases logos – Ingas Pērkons gleznas ,,Viena mirkļa sajūtas’’ un Ingas Eglītes floristikas darbi. Salacgrīvā izšūpoties varēja divās šūpolēs: pilskalnā – Saules, Skvērā pie bibliotēkas – Veselības šūpolēs.

Bet otrajās Lieldienās, kā salds ķirsis uz svētku tortes, bija Lieldienu zaķu brauciens, kurā piedalījās Varis Vētra, Jānis Kirmuška un divi Lieldienu zaķi. Brauciens aizsākās Liepupes centrā un piestājot Svētciemā, Salacgrīvā, daudzdzīvokļu māju pagalmos, Kuivižos un Ainažos, tas noslēdzās pie veco ļaužu mītnes “Sprīdīši” Korģenē.

Paldies visiem un ikvienam, kurš darīja Lieldienu svētkus gaišākus, sirsnīgākus un mīļākus. Lieldienu zaķu veidotājiem, māksliniekiem un tehniskajiem darbiniekiem.

Ilga Tiesnese

Dāvanas Lieldienu orientēšanas spēlei sarūpēja:
- Dāvanu karte 20,00 eiro vērtībā no "Kuiviž mini zoo"
- Dāvanu karte 20,00 eiro vērtībā no kebabnīca "Kaste"
- 2x dāvanu grozs ar visādiem gardumiem no veikaliņa "Radīts Salacgrīvas novadā"
- Pārsteiguma balviņa no Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centra
- Saldējumu un sorbertu asorti no IK "Ledus oga"
- 2X dāvanu grozi ar dabīgiem gardumiem no IK "Lienes konditoreja"
- Dāvanu karte no Sunset sup: 2 stundu brauciens ar sup dēļiem 2 personām Dāvanu karte 20,00 eiro vērtībā no picas restorāna "ab initio"
- Dāvanu grozs no paša barona Minhauzena

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930