12. maijs, 2021, Trešdiena

Valija, Ina, Ināra, Inārs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par pašvaldības sociālo fondu “Cieņpilnas Vecumdienas”

27.04.2021 08:50

Par pašvaldības sociālo fondu “Cieņpilnas Vecumdienas”

Aprīļa Salacgrīvas novada domes sēdē pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs izteica priekšlikumu dibināt pašvaldības sociālo fondu, kura mērķis būtu nodrošināt cilvēkiem cienīgas vecumdienas. Latvijā arvien biežākas ir situācijas, kad seniori, atstāj, novēl savus nekustamos īpašumus jeb citāda veida mantu, vai finanšu līdzekļus, sevis izvēlētiem cilvēkiem, ar nosacījumu nodrošināt aprūpi līdz sirmam vecumam un dzīves laimīgām beigām.

Ne vienmēr viņi šo apņemšanos pilda godprātīgi, seniori tiek apmānīti, izlikti no mājām un paliek uz ielas. Kaut arī mūžs pavadīts darbā un rūpēs radot vērtības, kam jābūt garantam, cieņpilnām vecumdienām. Personas, kuras ir uzņēmušās rūpes par jums to vairs negrib darīt, jo īpašums ir pārdots, ieķīlāts un naudas vairāk nav. Solījums, lai arī juridiski noformēts, netiek pildīts!

Šobrīd likums paredz, ka par vecāka gada gājuma cilvēku uzturēšanos pansionātos maksā viņu radinieki. Bet ne mazums ir to gadījumu, kad radinieki vairs nav spējīgi maksāt, vai negrib to darīt, un pašvaldībai ir jāsedz seniora pansionāta un aprūpes izmaksas. Tas ir minimāls atbalsts, ko var pašvaldība atļauties.

Pašvaldības vadītājs uzsver “šajā jautājumā Latvijas likumdošana ir nesakārtota un diez vai varam cerēt uz strauju tās sakārtošanu. Uzskatu, ka mums ir jārīkojas jau šodien. Pamatideja ir izveidot sociālo fondu, kurā brīvprātīgi piedaloties, cilvēki varētu veidot solidāru uzkrājumu cieņpilnai dzīvei un savu vajadzību nodrošināšanai. Priekšlikums ir tāds, ka šajā fondā cilvēks varēs novēlēt savu īpašumu, mantu pašvaldībai, ar nosacījumu, ka tā apņemas viņu uzturēt attiecīgā kvalitātē līdz dzīves nogalei. Fonds varētu soli pa solim veidot uzkrājumus, un līdz ar to uzkrāt arvien vairāk resursu, lai cilvēku dzīves kvalitāte uzlabotos un būtu atbilstoša seniora dzīves laikā ieguldītajam.”

Fonds būs pilnībā brīvprātīgs, un solidārs, uzkrājumi un līdzekļi ko fonds akumulēs 100% nonāks atpakaļ paredzētajam mērķim: lai uzlabotu cilvēku dzīvi pansionātos un saņemtu atbilstošu aprūpi. Šī fonda atbalstu saņems tikai un vienīgi tiek cilvēki, kuriem ir vajadzīga palīdzība vecumdienās.

Sociālā fonda dibinātājs un turētājs būs pašvaldība, kura slēgs līgumu ar cilvēkiem. Finanšu resursi glabāsies pašvaldībā, būs pilnībā nodalīti un nebūs nekādas iespējas šai naudai noklīst vai to izlietot citiem mērķiem.

Ilga Tiesnese

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31