12. maijs, 2021, Trešdiena

Valija, Ina, Ināra, Inārs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lai top tīri un koši Ainaži!

27.04.2021 14:42

Lai top tīri un koši Ainaži!

Šogad Ainažu pilsētai aprit 95. gadskārta, tāpēc jo svarīgāk ir sakopt un uzpost savu pilsētu jūnijā gaidāmajiem svētkiem. Pirmais solis jau ir sperts, jo sadarbojoties ar Salacgrīvas novada domes ainavu arhitekti Gundegu Upīti-Vīksnu un prasmīgo stādu audzētāju Antru Zvīni š.g. 16. aprīlī saņēmām skaistus atraitnīšu stādus, kas tika izstādīti pie pašvaldībai piederošajām sabiedriskajām ēkām un populārākajās pilsētas vietās. 

Gribam pateikt, lielu paldies, mūsu palīdzēm: Indrai Runcei, Sanitai Strīķei, Evijai Līdakai, Santai Kopštālei, kas Lauksaimniecības atbalsta dienesta jaunās starptautiskās sadarbības projekta “Ceļā uz viedumu piekrastēs” ietvaros un Ainažu pilsētas pārvaldnieces Ilonas Jēkabsones uzrunātas, labprāt piekrita saņemtos puķu stādiņus sastādīt, jau iepriekš sagatavotajos puķu traukos. Projekta mērķis ir iesaistīt iedzīvotājus teritoriju labiekārtošanā, vajadzību apzināšanā un ņemt aktīvu līdzdalību pilsētā notiekošajos publiskajos procesos. Tagad priecāties par jautrajām, krāsainajām atraitnīšu sejiņām var ne tikai pašas stādītājas, bet arī visi pilsētnieki un tās viesi. Ar atraitnītēm parasti tiek dots starts ziedošā pavasara ienākšanai pilsētā.

Lai pilsētu godam sapucētu gadskārtas svinībām, vispirms jāsāk ar praktiskiem darbiem, piemēram, ikgadējo sakopšanas talku. Talka Ainažos un pagastā notika š.g. 24. aprīlī Lielās Talkas ietvaros. Šogad talcinieki saistībā ar Covid-19 pandēmijas ierobežojošiem pasākumiem, darbojās individuāli vai ģimenes lokā, tāpēc arī izpalika kopējs maisu izdales pasākums un siltās pusdienas. Maisi talkot gribētājiem tika izdalīti pakāpeniski- nedēļas laikā, izsniedzot tos katram gribētājam individuāli. Katram bija arī jau konkrēts plāns, kuru teritoriju vēlas sakopt un kur tiks atstāti piepildītie maisi. Paldies iedzīvotājiem, kuri katru gadu piedalās Lielās Talkas aktivitātēs, kā piemēram, Renāte Jauga ar savu komandu no Mērniekiem, Inese Virse ar savu ģimeni, Olga Puriņa ar saviem domu biedriem Ainažos un daudzi, daudzi citi mūsu apkārtnes aktīvie un darboties gribošie cilvēki. Pateicoties šādiem ļaudīm mūsu vide kļūst tīrāka un sakoptāka.

Lielās Taklas diena sagaidīja ar ne īpaši draudzīgiem laika apstākļiem, smīlāja sīks lietus un pūta stiprs vējš. Tomēr sākot darboties, laika apstākļi uzlabojās, debesis noskaidrojās un arī vējš nedaudz pierima. Izsniegtie atkritumu maisi pildījās un tika sakoptas ne tikai dažādas vietas Ainažu pilsētā un pludmalē, bet arī Ainažu pagastā. Arī Ainažu pilsētas pārvaldē strādājošie ņēma aktīvu dalību pilsētas sakopšanas talkā un liels ir mūsu prieks par sakoptajām vietām un prāvo savākto atkritumu maisu kaudzi, kas kā balts aisbergs sagūla Krišjāņa Barona ielas 5, laukumā.

Ainažu pilsētas pārvalde saka, lielu paldies, ikvienam talciniekam par paveikto darbu pilsētas sakopšanā. Mēs visi kopā esam paveikuši kārtējo labo darbiņu, lai mūsu Ainaži, kļūtu zaļāki, tīrāki un košāki un godam sagaidītu pilsētas dzimšanas dienu.

Ainažu pilsētas pārvalde

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31