17. jūnijs, 2021, Ceturtdiena

Artis, Artūrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Vides objekts Bocmaņa laukumā

07.06.2021 17:58

Vides objekts Bocmaņa laukumā

Šī gada februārī aicinājām iedzīvotājus izteikt savas domas par iespējamo vides objektu Bocmaņa laukumā Salacgrīvā.
Apkopojot un ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, Salacgrīvas novada dome ir nolēmusi Bocmaņa laukumā uzstādīt Bocmaņa figūru. Šobrīd ir izsludināts metu konkurss, līdz 12.jūlijam no māksliniekiem gaidām Bocmaņa izskata vizuālo risinājumu.

Salacgrīvas novada pašvaldības mājas lapā un facebook kontā jebkurš tā apmeklētājs, no 10.februāra līdz 1.martam, varēja izteikt savas domas un ieteikt kādu vides objektu veidot, uzstādīt vai būvēt Bocmaņa laukumā Salacgrīvā.

Aicinājums izteikt viedokli sasniedza 5217 Salacgrīvas novada facebook konta apmeklētājus, to skatīja 1147, bet ar savām idejām dalījās 62 cilvēki.
Interesantākie bija vairāki, te neliels ieskats tajos:
- veidot laukumā Zvejnieka zābaku - tas cieši saistīts ar vietējo piekrastes iedzīvotāju nodarbi no vissenākajiem laikiem. Simbolizē skaudrumu un pamatīgumu. Tā forma ir vienlaicīgi plastiska un monumentāli vienkārša. Gluži kā zvejnieku raksturs, kurš pakļauts visu vēju un ūdens stihijai četros gadalaikos. Tam jābūt lielam, lielākam par cilvēka mēru un tam jābūt pāri plūstošam, kā leģendām un zvejnieku stāstiem, kuros ir daļa Minhauzena un liela dzīves gudrība.
- veidot puķu dobes, krāšņumkrūmus un citus ainaviskos elementus mobilus, pārvietojamus, lai lauku varētu pielāgot katram konkrētam pasākumam un noskaņai arī gadalaikiem, lai tas būtu mainīgs.......
- daudzi piekrita aicinājumam uzstādīt Bocmaņa laukumā strūklaku, jo tā padarītu visu skaistāku un radītu noskaņu.
- uzstādīt nojumi kā jūras viļņi, attīstot tēmu "Pie jūras dzīvē mana...", sakot, ka būtu ļoti labi, ja vides objekti būtu ne tikai ar acīm baudāmi, bet arī ar praktisku pielietojumu. No Bocmaņa laukuma paveras lielisks skats uz upi, tā ir arī laba vieta saulrietu vērošanai jūrā. Tādēļ būtu vēlami vides objekti kas pilda arī nojumes funkciju pasargājot no lietus un vēja. Un par soliņiem arī nevajadzētu aizmirst.
- veidot strūklaku Salacā, lai tā būtu redzama gan no tilta, gan promenādes, gan Bocmaņa laukuma. Laukumā noteikti vajag puķes, krastmalā varētu būt nelielas stikla nojumes, kur vērot saulrietu.
- Uzstādīt tādu vides objektu, pie kura vai ar kuru kopā, gribētos nofotografēties. Varbūt Bubis kā prototips bocmaņa tēlam vai liels stūres rats, kuru var grozīt, skatoties uz jūru. Galu galā šis ir Bocmaņa laukums, un bocmanis vai tā atribūtika te varētu iederēties.
Taču lielākā daļa komentāru un e pastu rakstītāju ir par Bocmani Bocmaņa laukumā. Viņi raksta: Bocmaņa laukumā ir jābūt Bocmanim!!! Kas tad tas par Bocmaņa laukumu bez paša Bocmaņa? Varbūt mums varētu Bocmaņa laukumā uz soliņa sēdēt vecais Bocmans, kas sakristu arī ar laukuma un vēsturiskā krodziņa nosaukumu. Bocmaņa izskatu iedomājos līdzīgu mūsu slavenajam Bubim, ( viņa skatuves tēls tāds arī bija-nevērīgi ģērbies jūrnieka vamzī, cepurē utt.). Būtu laba vieta selfijiem.
Gaidām mākslinieku vizualizācijas un tikšanos ar pašu Bocmani jau atjaunotajā Bocmaņa laukumā!
Ilga Tiesnese

Metu konkursa nolikums publicēts EIS (elektronisko iepirkumu sistēmā) 

Iepirkumu uzraudzības birojs (iub.gov.lv) 

 

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930