17. jūnijs, 2021, Ceturtdiena

Artis, Artūrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Gadatirgus Tūjā

08.06.2021 15:32

Gadatirgus Tūjā

29.maijā notika pavasara gadatirgus Tūjā. Ir pierasts uz tirgu doties rīta agrumā, bet Tūjā bija citādi… Lielā andele sākās ap vienpadsmitiem, kad mājās mierīgi padzerta rīta kafija un nesteidzīgi saplānota diena.
Iebraucot Tūjā šķiet apstājas laiks, rimst steiga un piemirstas nepadarītie darbi. Šis ir īstais laiks nopirkt krāšņu nokareno puķi āra terasei, palutināt sevi ar kādu našķi, izkalt īpašo monētu un iegādāt rotu vasaras sezonai.

Mārtiņa burbuļi priecēja mazos un lielos, lauku kapelas “Ieviņas” vīri muzicēja uz nebēdu un Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, viņa vietniece Evija Keisele un biedrības “Tūjaskrasti” valdes priekšsēdētājs Kristaps Jankovičs grieza lentu un atklāja labiekārtoto, apgaismoto laukumu ar atbalsta sienu brīvdabas kino, āra vingrošanas rīkiem, basketbola grozu un soliņiem aiz Tūjas zinību centra.
Kad kājas gurušas un gribas mazliet miera, laiks piesēst Zaķupītes krastā, lai klausītos puišu grupas “Baritoni” koncertu kafejnīcas "Liedags” terasē. Lai pasēdētu vēl ilgāk, turpat blakus iekārtotajā ēdināšanas zonā, ikviens varēja atrast sev ko tīkamu.
Pēcpusdienā, kad izbaudīta tirgus rosība, tūjieši un Tūjas viesi pulcējās pludmalē pie steķa, lai baudītu saksofonista Agra Lieniņa spēlēto vakara mūziku.
Liepupes tautas nama vadītāja Arta Zunde stāsta “ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus mums izdevās neliels, bet jauks gadatirgus. Paldies par piedalīšanos, klātbūšanu un atbalstu visas dienas garumā. Vakara mūzika Tūjas pludmalē skanēja 29.maijā un arī 5.jūnijā, kad burvīgu saulrieta noskaņu radīja saksofonists Gunārs Geduševs. Nākošie saulrieta koncerti visdrīzāk būs rudens pusē, kad būs atcelti pulcēšanās ierobežojumi un mazāk būs dažādu pasākumu citviet.”
Ilga Tiesnese

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930