19. augusts, 2022, Piektdiena

Melānija, Imanta

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Regate Salacgrīvā

05.10.2021 07:13

Regate Salacgrīvā

Oktobra pirmajā sestdienā un svētdienā notika Salacgrīvas ostas regate 2021 Optimist un Laser/ILCA klasēs, kuru sadarbībā ar Salacgrīvas ostas pārvaldi rīkoja Kuivižu jahtklubs. Regates atklāšanā veiksmīgus startus un ceļa vēju burās sacensību dalībniekiem vēlēja ne tikai Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais, bet arī to galvenais tiesnesis Eižens Kanskis un sacensību organizators un treneris Kristaps Močāns.

Sacensību tiesnesis sacīja “akvatorija gan man, gan jums šodien jauna, diez vai kāds no jums atceras Latvijas čempionātu burāšanā, kurš Salacgrīvā notika pirms desmit gadiem. Ir noslēdzies viens aplis un mēs atkal esam Salacgrīvā. Šis mums visiem ir jauns izaicinājums, vēlu viesiem veiksmi un tiekamies uz ūdens.”

Pulksten vienos laivas viena pēc otras nolaida ūdenī, lai ķerot vēju tās varētu doties uz noteikto startu jūrā. Laiks sestdien un svētdien burātājiem bija īpaši labvēlīgs, vien ūdens jūrā varēja būt nedaudz siltāks.

Svētdienas pēcpusdienā, pie jahtotāju servisa ēkas “Bura”, notika Salacgrīvas ostas regates 2021. uzvarētāju apbalvošana. Apsveikuma vārdus un uzvarētāju kausus labākajiem pasniedza Salacgrīvas ostas kapteinis Normunds Tiesnesis. “Liels prieks bija jūs visus redzēt šeit, Salacgrīvā. Pirmkārt jau paldies sportistiem, tiesnešiem, sportistu vecākiem un līdzjutējiem. Laiks bija labs un ceru, ka vējš nebija par ašu. Noteikti gaidām jūs nākamgad atkal Salacgrīvā. Paldies visiem, un lai runā cipari,” viņš sacīja.

Uzvarētāju kausus saņēma ātrākie Laser Standart (ILCA 7), Laser Radial (ILCA 6) un Laser 4/7 (ILCA 4) un divās Optimist klasēs, puišu, meiteņu un kopvērtējuma grupās.

Optimist klases pirmās vietas ieguvēji saņēma īpašu, šo sacensību atbalstītāja firmas «Regate» – pasaules labāko burāšanas inventāra ražotājfirmu pārstāvja Latvijā sarūpētu balvu – jaunu buru. Firmas direktors Alberts Rozins uzsvēra “uzvarētājam būs iespēja pasūtīt buru kādu vēlas un izvēlēties uz buras rakstāmo numuru krāsu.”

Pēc sacensībās, galvenais tiesnesis Eižens Kanskis sacīja “prieks par visiem, īpaši par uzvarētājiem. Uzskatu, ka šī bija ļoti veiksmīgi izdevusies regate, neskatoties uz to ka ideja par to radās pēdējā brīdī un sacensības notika tik vēlu, jau oktobrī. Esam Salacgrīvā atgriezušies pēc desmit gadu pārtraukuma un ceram ka uz ilgāku laiku. Šodien māte daba mūs lutināja, izvilkām maksimumu, paldies visiem un tiekamies jau nākošajā sezonā.”

Savukārt firmas “Regate” direktors Alberts Rozins slavēja jahtotāju servisa ēku un atzina, ka viņaprāt šis ir vislabākais jahtklubs kāds Latvijā ir. “Vieta ir fantastiska, ēka domāta sportam, Latvijā tādu līdz šim nebiju redzējis. Tuvumā jūra, ēkā trenažieru zāle, karsta duša, tepat blakus vietas kur paēst, ko vēl var vēlēties? Jums ir divas vietas kur var notikt regates: Kuivižos ir ērtāk, var izvietot ļoti lielu floti, savukārt Salacgrīvā var notikt lieliskas pilsētas regates. Šis pasākums bija lieliski noorganizēts, esmu piedalījies daudzās regatēs, bet nekur nevar tik ātri izcelt no ūdens 10 motorlaivas kā te. Viss notika ļoti ātri un operatīvi. Man personīgi te ļoti patīk”, atzina A.Rozins.

Salacgrīvas ostas regatē piedalījās 30 dalībnieki, 17 dalībnieki bija Optimist jahtu klasē, no Latvijas: no Rīgas, Jūrmalas, Engures, Rojas un Salacgrīvas.

Lielu paldies sportistiem, tiesnešiem, vecākiem un atbalstītājiem saka regates organizētājs, Kuivižu jahtkluba pārstāvis un Limbažu sporta skolas burāšanas treneris Kristaps Močāns, kurš ir gandarīts par paveikto un cer tikties arī nākamajā gadā Salacgrīvas ostas regatē.

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031