skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Nēģu kross

16.10.2021 11:03

9.oktobrī, kad Salacgrīvā tiek godā celts nēģis un svinēta Nēģu diena, ceturto gadu notika arī skrējiens “Nēģu kross”. Šo skrējienu organizēja sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks”. Skrējiens notika 4 distancēs – 2km, 5km, 10km un 21km, atsevišķi vērtējot puišus un meitenes. Sacensību starta un finiša vieta bija brīvdienu mājas “Vējavas”, kur reģistrēšanās, zupas ēšana un apbalvošana notika blakus Svētupes nēģu tacim.

Plkst. 11.00 tika dots starts, kur pirmie distancē devās 5km, 10km un 21km skrējēji, bet pēc piecām minūtēm starts tika dots arī bērnu distancei – 2km. Prieks bija par dalībnieku lielo atsaucību visās distancēs. Mēs esam izauguši jau tuvu 200 dalībniekiem.

2km distancē startēja 25 meitenes un 30 zēni. 2km distances finišu pirmais šķērsoja Markuss Zālītis, kurš tātad zēnu konkurencē izcīnīja 1.vietu (rez. 0:11,13). Pēc 7 sek. finišu šķērsoja Valters Tihonovs, tātad viņam 2.vieta (0:11,20). Un tūdaļ pēc sekundes finišā ieskrēja Pēteris Tomsons. Viņam 3.vieta ar rezultātu 0:11,22. Meiteņu konkurencē 2km distancē 1.vietu izcīnīja Nikola Aumestere. Viņas rezultāts 0:11,26 un viņa finišu šķērsoja kā 4. dalībniece. Savukārt 2.vietā Emīlija Goba (0:12,20), kura pagājušajā gadā izcīnīja šo pašu vietu un 3.vietā ierindojās Paula Šūlmeistare (0:12,34), kura arī pagājušajā gadā ierindojās 3.vietā.

5km distancē pavisam devās 30 sievietes un 29 vīrieši. Zēnu – vīru konkurencē 1.vietu šajā 5 km skrējienā izcīnīja Andis Ruskulis ar rezultātu 0:20,01. 2.vietu ar rezultātu 0:20,44 izcīnīja Ainars Straubergs un 3.vietu šajā distancē izcīnīja Gatis Lozbergs, kurš finišu sasniedz pēc 21min. un 12sek. Dāmu – meiteņu skrējienā šo distanci pirmā finišēja Agnija Ādamsone. Viņas rezultāts 0:22,35. 2.vieta Dacei Ruskulei, kuras rezultāts bija 0:24,39. Savukārt kā trešā finišā ieskrēja Elīna Lūse(0:26,32).

10km distanci, kura veda pa burvīgo priežu mežu un gar jūras krastu pavisam veica 42 dalībnieki: 15 dāmas un 27 kungi. Sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Salacgrīvas vsk. bijusī audzēkne Gundega Heidingere (0:41,17). Viņa šo distanci skrējusi visus 4 gadus, kur tikai pirmajā gadā izcīnīja 2.vietu, bet pārējos 3 gadus kāpusi uz 1.vietas pjedestāla. 2.vietā ierindojās Alise Lūkina (0:46,21). Kā trešā šo distanci finišēja Salacgrīvas vsk. 10.klases audzēkne Nellija Zvejniece (0:51,46). Vīru konkurencē šo distanci visātrāk noskrēja Atis Šauriņš ar rezultātu 0:40,28. 2.vietu izcīnīja Agris Boļšijs (0:40,36). Un kā trešais no vīriem finiša taisnē ieskrēja Raivis Berkolds (0:41,01).

Visinteresantākā un sarežģītākā distance bija jāveic 21km dalībniekiem. Sakarā ar ceļu remontdarbiem Salacgrīvas pilsētā, šogad šo 21km distanci nācās nedaudz pamainīt un finišējot, dalībnieki fiksēja, ka 21km vietā noskriets 23km. Šo distanci pieveica 12 dāmas un 23 kungi. Šī trase aptvēra gan priežu mežu, gan Salacgrīvas pilsētu, gan nēģu tačus, gan Salacas upi un jūras krastu. Kā liels izaicinājums un piedzīvojums skrējējiem joprojām ir trešā nēģu tača šķērsošana. Vīru konkurencē jau ceturto gadu pēc kārtas visātrāk šo distanci veica Mareks Zālītis, kura rezultāts bija 1:30,40. Ar turpat 3 minūšu intervālu (1:33,10) otrais finišā ieskrēja Dāvis Liepiņš. Kā trešais finišu sasniedza Jānis Gailis (1:34,30). Sievietēm šajā distancē 1.vietu ar rezultātu 1:50,42 izcīnīja Iveta Šale, savukārt 2.vietā ierindojās Oksana Groma, kura distanci veica ar laiku 2:00,57. Un 3.vietā ar rezultātu 2:02,15 ierindojās salacgrīviete Laura Ende.

Pēc skrējiena visi sacensību dalībnieki tika pie gardām pusdienām. Bērni vecumā līdz 12 gadiem, 10km un 21km skrējiena dalībnieki saņēma salduma paciņu un īpaši izgatavotu medaļu šim “Nēģu krosam”. Apbalvošanas laikā izlozes kārtībā pie balvām varēja tiks katrs no skrējiena dalībniekiem, ko bija sarūpējuši mūsu atbalstītāji. Paldies Salacgrīvas administrācijai par pasākuma atbalstīšanu, Evijai un Jānim Klēviņiem par viesmīlību. Paldies mūsu “nēģu kungiem un sievām” – SIA “Vidzeme pluss”, SIA “Kurzeme GB”, Koluškinu ģimenei un Aleksandram Rozenšteinam par balvām atbilstoši “Nēģu svētkiem”. Paldies AS “Brīvais vilnis”, “Kapteiņu ostai”, “Pļavām” un “Ab Initio” par sarūpētajām balvām.

Lielu paldies sacensību organizatori saka arī šo sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem – Elīnai Gertnerei, Arvīdam Gertnerim, Danielam Grigorjevam, Martai Stivriņai, Dacei Kurpniecei, Gunai Vizbelei, Janekam Vasiļkovskim, Emīlijai Zaprauskai, Amandai Baumanei, Grētai Salmanei, Elīzai Elizabetei Gedertai, Sandim Riņķim, Līvai Zariņai, Kendijai Grāvītei, Ancei Kalniņai, Sintijai Grīnvaldei, Ingaram Ignatovam, Martai Antonovai, Rūtai Lūsei, Ingai Gobai un Marutai Ādamsonei. Liels paldies trašu izveidotājiem un marķētājiem Baibai Močānei un Mārim Bergšteinam. Paldies tehniskajam personālam Kristapam Močānam un Ārim Ladusānam. Paldies par brīnišķīgajām bildēm fotogrāfiem Ilgai Tiesnesei, Dacei Kurpniecei un Elīnai Gertnerei. Uz tikšanos pēc gada piektajā “Nēģu krosa” skrējienā.