03. oktobris, 2023, Otrdiena

Ilizana, Elza

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lielsalacas luterāņu baznīcas apkārtnes labiekārtošanas darbi

01.12.2021 07:57

Šis ir laiks, kad mūsu pilsētā notiek vieni no vērienīgākajiem tās sakārtošanas un labiekārtošanas darbiem. Un man ir prieks, ka arī mūsu Lielsalacas luterāņu baznīca šajos pēdējos gados ir kļuvusi skaistāka un sakārtotāka. Vēl jo vairāk, ja arī pilsēta tāda kļūst. Bet vēl ir dažas ieceres, kuras, ja Dievs dos, būtu labi realizēt. Un viena no tām bija sakārtot teritoriju, kas ir starp pilskalnu, Salacas upi un baznīcu. Te ir labi zināt, ka šī pieguļošā zeme starp baznīcu un Salacas upi ir pašvaldības. Bet uz tilta pusi – tā jau ir privāta.

Skatoties no pilskalna uz šo teritorijas kopainu, radās doma, ka te varētu būt ainaviski sakārtota pastaigas un apceres vieta. Jo šī nav parasta vieta. Šeit vienuviet ir trīs spēcīgi simboli - daba, vēsture un garīgums. Jeb Salacas upe, pilskalns un baznīca, kas ainaviski ir savienota skaistā kopainā.

Tiekoties ar novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu, mēs šos jautājumus pārrunājām un tika nolemts, ka šeit varētu būt pastaigas celiņi. Darbus veica uzņēmums “KAMES”, pašvaldība darbu veikšanai piešķīra 11 206 euro (ar PVN)

Darbi ir pabeigti. Un, lai arī visu paveikto tagad klāj sniegs, manuprāt, šeit ar vienkāršiem risinājumiem ir izveidota laba pastaigas un apceres vieta, kur tagad var brīvi aplūkot arī baznīcu, apejot tai visapkārt. Ir izveidots arī celiņš nokļūšanai pie upes. Un sevišķi, skatoties no pilskalna, var pārredzēt, ka šī vieta ir kļuvusi ainaviski skaistāka un sakārtotāka. Šis risinājums ļoti labi savieno mūsu pilsētas trīs īpašās vietas – pilskalnu, Salacas upi un baznīcu. Un nākotnē te varētu vēl padomāt arī par kādiem apstādījumiem, dobēm vai kādiem citiem risinājumiem, kas padarītu šo vietu vēl saistošāku.

Mēs esam laikā, kad mūsu pilsētā notiek vērienīgi tās sakārtošanas un labiekārtošanas darbi. Kā jau parasti, šādi darbi rada virkni neērtības, kas prasa gana daudz pacietības un sasvstarpējas cieņas un izpratnes. Un, kā jau nereti gadās, varbūt arī ne viss izdodas gluži tā kā gribētos. Un tomēr acīm redzams ir tas, ka mūsu pilsēta ir kļuvusi pievilcīgāka un skaistāka. Tagad tikai bildēs var redzēt un atcerēties to, kā daudz kas te ir bijis un izskatījies vēl gluži nesenajā pagātnē. Jo mēs tik ātri pierodam pie labā un tik ātri aizmirstam to, kā ir bijis. Bet, protams, ar to vēl nekas nav beidzies. Jo vēl ir ieceres un vēl ir darbi. Un, ja Dievs dos, arī tos mēs paveiksim.

 

Sirsnībā un pateicībā,

LELB mācītājs Andris Vilemsons.

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031