12. augusts, 2020, Trešdiena

Klāra, Vizma

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

"Zelta smilšu grauds" jau otro gadu Salacgrīvā

17.06.2020 12:18

Daudzi vietējie un pilsētas viesi ir ievērojuši neparastu rosību pļaviņā pie veikala TOP. Turpinot pagājušajā gadā aizsākto projektu, Salacgrīvā notiek smilšu mākslas simpozijs “Zelta smilšu grauds”. Trīs mākslinieki divas nedēļas nogales veido smilšu skulptūras un viņu darbam līdzi var sekot gan skatītāji, ejot savās ikdienas gaitās, un arī garāmbraucēji.

Projekta koordinatore Iveta Kaminska stāsta: “Smilšu mākslas simpozijs “Zelta smilšu grauds” aizsākās 1996. gadā Kurzemē. Vairākkārt tas mainījis norises formulu, šobrīd, jau otro gadu turpinās Salacgrīvā. Esam priecīgi te atgriezties un strādāt. Šogad veidotās skulptūras būs augstākas un lielākas, jo smiltis ir atbilstošākas un kvalitatīvākas. Cerams, ka skulptūras stāvēs ilgāk, līdz vēlam rudenim.”

Šogad mākslinieki izvēlējušies veidot smilšu tēlniecības darbus, kuru motīvs pietuvināts Salacgrīvas novadam ar dabas, jūras, dzīvo radību iekļaušanos vietējo iedzīvotāju dzīves procesos, un dot iespēju ikvienam nedaudz pasapņot un ļaut iztēlei savu gaitu gan par realistiskām, gan filozofiskām skulptūrām.

Līdz Līgo svētkiem projekta “Zelta smilšu grauds” ietvaros taps pieci atsevišķi darbi:

“Čuči, audz liels” - Ilze Ieva Vilne (Liepāja), “Gliemežu roka” - Rait Parg (Pērnava), “Jūras rotaļa”, “Sapņu pils” un “Palikt vai lejā tikt” – Zigmunds Vilnis (Cēsis)

Smiltis ir īpašs materiāls, kas tiek izmantots skulptūru veidošanā, tālab aicinām ievērot ierobežojuma auklu, neaizskart izveidotos darbus un nekāpt uz tiem. Tādā veidā mēs varam pagarināt skulptūru mūžu pat līdz nākošajai sezonai. Mākslinieku praksē šādi pārsteiguma brīži par dabas un cilvēku saudzīgo attieksmi pret vides objektiem ir piedzīvoti vairākkārt.

Ilga Tiesnese un Iveta Kaminska, projekta organizatore, menedžere

Foto (iepriekš sūtītie): Zigmunds Vilnis, mākslinieks-skulptors