03. augusts, 2020, Pirmdiena

Augusts

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas vidusskolas skolēni – fonda “Sibīrijas bērni” laureāti

19.06.2020 08:49

Marta beigās Salacgrīvas vidusskolas skolēni saņēma uzaicinājumu piedalīties sacerējumu konkursā „Sibīrijas bērni 1941/1949 – trimdas bērni 1944” un zīmējumu konkursā „Sibīrijas bērni 1941/1949”. Konkursus organizēja Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni”. Dalībnieki startēja trīs vecuma grupās.

Salacgrīvas vidusskolas kolektīvam bija liels prieks uzzināt, ka finālā 2.vietu bija ieguvušas divas mūsu skolas audzēknes – 3.a klases skolniece Viktorija Miksone ar sacerējumu par savu vecmāmiņu un 9.a klases skolniece Alise Sedleniece, kura piedalījās zīmējumu konkursā.

Kā pastāstīja Viktorijas mamma, saņemot konkursu nolikumu, tika nolemts, ka jāraksta, jo ģimeni ļoti tuvu bija skārusi 1949.gada izvešana. Abas ar Viktoriju pārdomāja jautājumus un devās pie savas vecmāmiņas, kura tikusi izvesta kā mazs bērns, bet atmiņas saglabājusi spilgtas.

Alise savukārt izlēmusi piedalīties zīmējumu konkursā, jo māksla viņai ir tuva un tēma aktuāla. Atšķirībā no Viktorijas Alises ģimenē neviens nav ticis deportēts. Zīmējums veikts zīmuļa tehnikā. Zīmējums ir simbolisks – mēs redzam mierīgo dzīvi Latvijā, kur cilvēki rosās dažādos darbos, kuru nodala preču vilciena vagoni un milzīgs cilvēku pūlis, kuri atvesti, lai dotos nezināmā virzienā.

Abas meitenes 2020.gada 12.jūnijā viesojās svinīgajā pasākumā Prezidenta pilī, kur saņēma gan izdevuma “Sibīrijas bērni” abus sējumus, gan naudas balvas un nofotografējās kopā ar Levita kungu.

Salacgrīvas vidusskolas direktores vietniece

Inta Cirša