skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Nēģu kross 2020

16.10.2020 08:03

10.oktobrī, kad Salacgrīvā tiek godā celts nēģis un svinēta Nēģu diena, trešo gadu notika arī skrējiens “Nēģu kross”. Šo skrējienu organizēja sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks”. Skrējiens notika 4 distancēs – 2km, 5km, 10km un 21km, atsevišķi vērtējot puišus un meitenes. Sacensību starta un finiša vieta bija brīvdienu mājas “Vējavas”, kur reģistrēšanās, zupas ēšana un apbalvošana notika blakus Svētupes nēģu tacim.

Plkst. 11.00 tika dots starts, kur pirmie distancē devās 5km, 10km un 21km skrējēji, bet pēc piecām minūtēm starts tika dots arī bērnu distancei – 2km. Prieks bija par bērnu un 5 km dalībnieku lielo atsaucību, kuri bija viskuplākajā pulkā no šīm 4 distancēm. Gandarījums arī par 21km distances veicējiem vīriem, kuri šogad jau bija arī ievērojami kuplākā skaitā, kā iepriekšējos gadus.

Pavisam 2km distancē startēja 18 meitenes un 24 zēni. 2km distances finišu pirmais šķērsoja salacgrīvietis Kristians Bērziņš, kurš tātad zēnu konkurencē izcīnīja 1.vietu (rez. 0:09,16). 2.vietā ierindojās Ernests Heidingers (0:09,19). Un 3.vietu ar rezultātu 0:09,22 izcīnīja arī salacgrīvietis Heinrihs Ende. Meiteņu konkurencē 2km distancē 1.vietu un 2.vietu izcīnīja mūsu pašu meitenes. 1.vietā ieskrēja Everita Daugule. Viņas rezultāts 0:10,34. Savukārt 2.vietā Emīlija Goba (0:11,00) un 3.vietā ierindojās Paula Šūlmeistare (0:11,15).

5km distancē pavisam devās 14 sievietes un 13 vīrieši. Zēnu konkurencē 1.vietu šajā 5 km skrējienā izcīnīja Toms Kalniņš ar rezultātu 0:20,32. 2.vietu ar rezultātu 0:21,53 izcīnīja Gatis Lozbergs un 3.vietu šajā distancē izcīnīja Gatis Heidingers, kurš finišu sasniedz pēc 22min. un 2sek. Dāmu – meiteņu skrējienā šo distanci pirmā pieveica Melānija Zālīte. Viņas rezultāts 0:22,07. 2.vieta Emīlijai Vaherei Abražunei, kuras rezultāts bija 0:24,49. Savukārt kā trešā finišā ieskrēja Alise Kalniņa (0:22,23).

10km distanci, kura veda pa burvīgo priežu mežu un gar jūras krastu pavisam veica 14 dalībnieki: 6 dāmas un 8 kungi. Sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Salacgrīvas vsk. bijusī audzēkne Gundega Heidingere (0:41,55). Viņa šīs distances finišu sasniedza pati pirmā (ieskaitot vīriešus). 2.vietā ierindojās Salacgrīvas vsk. audzēkne Nellija Zvejniece (0:50,56). Kā trešā šo distanci finišēja Inga Dzene (0:52,06). Vīru konkurencē šo distanci visātrāk noskrēja Mārtiņš Ķerpe ar rezultātu 0:44,38. 2.vietu izcīnīja Arnis Šūlmeistars (0:45,39). Un kā trešais no vīriem finiša taisnē ieskrēja mūsu novadnieks Raivis Klaucāns (0:46,44).

Visinteresantākā un sarežģītākā distance bija jāveic 21km dalībniekiem. Šo distanci pieveikt pieteicās 4 sievietes un 15 vīrieši. Šī trase aptvēra gan priežu mežu, gan Salacgrīvas pilsētu, gan nēģu tačus, gan Salacas upi un jūras krastu. Kā liels izaicinājums un piedzīvojums skrējējiem joprojām ir trešā nēģu tača šķērsošana. Vīru konkurencē jau trešo gadu pēc kārtas visātrāk šo distanci veica Mareks Zālītis, kura rezultāts bija 1:27,45. Ar turpat 5 minūšu intervālu (1:33,06) otrais finišā ieskrēja mūsu novadnieks – Aleksis Borozdins. Kā trešais finišu sasniedza Andris Ludriks (1:33,49). Sievietēm šajā distancē 1.vietu un 2.vietu izcīnīja mūsu novada dāmas. 1.vietu ar rezultātu 2:03,21 izcīnīja Agnija Bērziņa, savukārt 2.vietā ierindojās Laura Ende, kura distanci veica ar laiku 2:05,43. Un 3.vietā ar rezultātu 2:10,31 ierindojās Sanita Atslēga.

Pēc skrējiena visi sacensību dalībnieki tika pie gardām pusdienām. Bērni vecumā līdz 12 gadiem un 21km skrējiena dalībnieki saņēma salduma paciņu un īpaši izgatavotu medaļu šim “Nēģu krosam”. Apbalvošanas laikā izlozes kārtībā pie balvām varēja tiks katrs no skrējiena dalībniekiem, ko bija sarūpējuši mūsu atbalstītāji. Paldies Salacgrīvas novada domei par pasākuma atbalstīšanu, Evijai un Jānim Klēviņiem par viesmīlību. Paldies mūsu “nēģu kungiem un sievām” – Koluškinu ģimenei, SIA “Kurzeme BG”, Alim Rozenšteinam un SIA “Vidzeme pluss” par balvām atbilstoši “Nēģu svētkiem”. Paldies “Kapteiņu ostai”, “Pļavām”, SIA “Eniss”, “Ab Initio”, AS “Brīvais vilnis” un “Alko 1000” par sarūpētajām balvām.

Lielu paldies sacensību organizatori saka arī šo sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem – Elīnai Gertnerei, Arvīdam Gertnerim, Danielam Grigorjevam, Martai Stivriņai, Evijai Aišpurei, Gunai Vizbelei, Janekam Vasiļkovskim, Emīlijai Rāpai, Aļinai Batinai, Mārtiņam Hincenbergam, Adrianam Rāpam, Emīlijai Zaprauskai, Ancei Mennikai-Ozoliņai, Amandai Baumanei, Grētai Salmanei, Gustavam Penkam, Sandrai Bērziņai, Ingai Gobai un Daigai Līcītei. Liels paldies trašu izveidotājiem un marķētājiem Baibai Močānei un Mārim Bergšteinam. Paldies par brīnišķīgajām bildēm fotogrāfiem Ilgai Tiesnesei, Dacei Kurpniecei un Zigurdam Priedem. Uz tikšanos pēc gada ceturtajā “Nēģu krosa” skrējienā.