30. jūlijs, 2021, Piektdiena

Valters, Renārs, Regnārs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Covid-19 analīžu nodošanas punkts Salacgrīvā

06.04.2021 10:25

Covid-19 analīžu nodošanas punkts Salacgrīvā

Pastāvīgajā analīžu nodošanas punktā Salacgrīvā, Zvejnieku parka administrācijas ēkas 1. stāvā ar atsevišķu ieeju no stadiona puses, var nodot Covid - 19 analīzes bez ārsta nosūtījuma, ja ir parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.). Tas nodrošināts, lai saglabātu iedzīvotājiem iespēju brīvi nodot Covid-19 analīzes arī svētku laikā, kad saņemt ģimenes ārsta, ārsta speciālista vai dežūrārsta nosūtījumu analīžu veikšanai varētu būt apgrūtināti.

Darbalaiks sākot no pulksten 9:00, tā ilgums būs atkarīgs no pierakstīto pacientu skaita. Pierakstīties analīžu veikšanai var zvanot uz vienoto numuru 8330 vai 8303, vai elektroniski analizes@laboratorija.lv.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:
• Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai - 8303
• Centrālās laboratorija – 8330
• E. Gulbja laboratorija – 67801112
• MFD Laboratorija – 66164606
• NMS Laboratorija – 67144015
• Valsts zinātniskais institūts "BIOR" – 28369560
Pieraksta tālruņu un analīžu nodošanas punktu darba laiki pieejami Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.
Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski:
• Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā – https://www.aslimnica.lv/pieraksts.php
• E. Gulbja laboratorijas mājaslapā – https://www.egl.lv/autorizacija/?auth
• Centrālā laboratorija – rakstot uz e-pastu analizes@laboratorija.lv norādot vārdu, uzvārdu un savu tālruņa numuru un laboratorijas darbinieki sazināsies, lai vienotos par analīžu nodošanas laiku un vietu.
Analīzes bez nosūtījuma varēs nodot arī pēc augstākminētā laika posma, ja pieteikums uz tām veikts līdz 3. janvārim (ieskaitot).
Analīžu nodošanas vietas un informāciju par katru no tām iespējams atrast interaktīvā kartē: "COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā".
Savukārt, Covid-19 analīžu rezultāti pieejami E-veselības portālā, kā arī analīžu pakalpojumu sniedzēju mājaslapās. Lai rezultātus aplūkotu E-veselībā, jāatver interneta pārlūkprogrammā adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas "Pieslēgties" un "Iedzīvotājs". Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā "Mani rezultāti".
Ja brīvdienās vai svētku laikā parādās veselības problēmas, tad Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka ārpus ģimenes ārstu darba laika medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, iespējams saņemt, zvanot uz valsts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, savukārt traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniegs steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas.
Dzīvībai kritiskās situācijās jāzvana uz ārkārtas tālruni 113 - piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.
Dežūrārstu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu un slimnīcu uzņemšanas nodaļu darba laiks un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”. Atgādinām, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, ierodoties ārstniecības iestādē, pacientam ir jāievēro 2 metru distance un jālieto sejas aizsargmaska, respirators vai vizieris.No Analīzes ir bez maksas, ja ir ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums (elektroniski vai papīra formātā) Bez ārsta nosūtījuma analīzes cena 45 euro.

Centrālā laboratorija nodrošina arī izbraukumus pie pacienta uz mājām un darba kolektīviem. Pie pacienta uz mājām bez maksas brauc, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums.

Ar rezultātu saņemšanas kārtību var iepazīties interneta mājas lapā www.laboratorija.lv

Ilga Tiesnese