25. septembris, 2022, Svētdiena

Rauls, Rodrigo

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Notiek vēsturisko fasāžu atjaunošanu

17.09.2021 09:00

Šī gada 1.februārī Salacgrīvas novada dome izsludināja projektu konkursu „Salacgrīvas novada vēsturisko ēku fasāžu atjaunošana 2021”. Konkursa mērķis ir veicināt Salacgrīvas novada ēku īpašnieku, nomnieku, apsaimniekotāju un iedzīvotāju atbildību par sava nekustamā īpašuma vizuālo un tehnisko stāvokli, apzināt vēsturiski vērtīgās ēkas novadā, atjaunot kultūrvēsturiskā mantojuma objektus, uzlabot vides kvalitāti un arhitektoniskās vērtības.

Projektu konkursā varēja piedalīties ēku īpašnieki un viņu pilnvarotās personas, kuru nekustamais īpašums atrodas Salacgrīvas novada Salacgrīvas un Ainažu pilsētās, un ciemos. Projektu konkursā prioritāri atbalstīta ēkas fasādes atjaunošana.

Aprīlī, vērtēšanas komisija, no konkursam “Salacgrīvas novada vēsturisko ēku fasāžu atjaunošana 2021.” iesniegtajiem 19 pieteikumiem, nolēma piešķirt finansējumu šādu īpašumu fasāžu sakārtošanai:

- “Svētupes muiža”, Svētciems;

- Rīgas iela 5, Salacgrīva;

- Krasta iela 44, Salacgrīvā;

- Vidzemes iela 4, Salacgrīva;

- Pērnavas iela 8, Salacgrīva.

Šobrīd notiek aktīvi šo vēsturisko fasāžu sakārtošanas darbi.

Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs ir pārliecināts, ka šis projektu konkurss ir vajadzīgs un noteikti jāturpina, jo iesniegto pieteikumu skaits un iedzīvotāju interese par to bija liela. Pēc sabiedrības ieteikuma konkursa nolikums tika mazliet pamainīts, lai teritoriāli paplašinātu pieteikumu iesniedzēju loku. Viņš uzskata, ka vēsturisko fasāžu sakārtošanai atvēlētais budžets (40 000 euro) bija pārāk mazs, tā pietika piecu projektu atbalstam.

“Manā skatījumā, tie iesniegtie pieteikumi, kuri šajā reizē nekvalificējās atbalstam ir jāatstāj nākamajā kārtā, kā pretendentus jau ar gataviem iesniegumiem un pieteikumiem,” uzskata pašvaldības vadītājs, “Šī tradīcija tiks turpināta. Kad būs nākamā kārta pateikt nevaru, bet vienu gan es varu pateikt, ka ideja bija diezgan sena, un šo konkursu vajadzēja uzsākt jau vairākus gadus atpakaļ. Bet labāk vēlāk nekā nekad. Turpinot šo tradīciju mēs saglabāsim vērtības un samērā īsā laikā iegūsim ļoti kvalitatīvu vidi.”

Ilga Tiesnese

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930