31. jūlijs, 2021, Sestdiena

Ruta, Rūta, Sigita, Angelika

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

06.02.2018 14:33

VIII Salacgrīvas masku tradīciju festivāls

Salacgrīvas kultūras namā 10. februārī plkst.14:00 čigāni, budēļi, ķekatas, kaitas, tatari, spiekstiņi, kurciemi, Mārtiņbērni, Katrīnas bērni, buki, miežvilki. Tie ir tikai daži no vairāk nekā 70 Latvijā sastopamajiem dažādu masku grupu nosaukumiem. Kopš senseniem laikiem gada tumšā puse latviešiem ir maskošanās laiks.

Lasīt vairāk →

13.01.2016 15:52

VII Masku tradīciju festivāls Salacgrīvā

Tuvojas Meteņi un Salacgrīva gatavojas septītajam 'Masku tradīciju festivālam, kurš šogad notiks 6.februārī.Salacgrīvas puses maskas – vecīši arī šogad visus aicina godam pavadīt Meteņdienu un no sirds izpriecāties. Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kuros līdz ar pavasara tuvošanos sevišķi nozīmīgi ir maģiski, auglību veicinoši rituāli.

 

 

Lasīt vairāk →

19.02.2014 13:26

V Starptautiskais Salacgrīvas masku festivāls

Februāra otrajā sestdienā Salacgrīvas novadu jau piekto reizi ieskandināja masku festivāls. Šogad to kuplināja maskotāji no Hedemestes Igaunijā un Volhovas Krievijā, kā arī no dažādiem Latvijas novadiem. Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kuros līdz ar pavasara tuvošanos sevišķi nozīmīgi ir maģiski, auglību veicinoši rituāli. Salacgrīvas puses maskas – vecīši arī šogad visus aicināja godam pavadīt Meteņdienu un no sirds izpriecāties.

bildes 430.jpg

Lasīt vairāk →

01.02.2013 10:14

Masku izstāde Salacgrīvas muzejā

31.janvārī Salacgrīvas muzejā ar masku izstādi „Nāciet, ļaudis, skatīties, kādi ērmi sētiņā!” arī folkloras kopa „Cielava” ieskandēja IV Starptautisko Salacgrīvas masku festivālu. „Čūži, čūži, rūži, rūži metenīša vakarā”, skan Cielavas spēlmaņu dziesma un izstāde ir atklāta....Folkloras kopas „Cielava” vadītāja un festivāla organizētāja Zenta Mennika stāsta „šī Cielavai ir ļoti liela svētku diena, jo kopš 2001 gada mēs darbojamies ar maskām – mācāmies tās taisīt, meklējam, pētām, piedalāmies masku festivālos. Pa šiem gadiem esam atraduši savu masku – tas ir mūsu vecītis, kurš ir ļoti jauks, tīrs, gaišs, varētu teikt pat saposies un dzīvo viņš tepat – Ainažu, Salacgrīvas un Vitrupes apkārtnē. Prieks, ka esat atnākuši tik kuplā skaitā, šodien mēs dīdīsimies, iesim rotaļās un cienāsimies.” 

bildes 030.jpg

Lasīt vairāk →

15.01.2013 14:30

Ieskandinot IV Starptautisko Salacgrīvas masku festivālu

12.janvārī, Salacgrīvā notika ceturtā Starptautiskā Salacgrīvas Masku tradīciju festivāla masku gatavošanas meistardarbnīca, kurās piedalīties bija aicināti visi masku gatavotāji neatkarīgi no vecuma. Meistardabnīcu vadīja, par maskām un maskošanos stāstīja tradicionālo masku pētnieki Andris Kapusts un Aīda Rancāne.

Meistardarbnīcu vadītājiem līdzi bija viss nepieciešamais, lai šīs dienas darbošanās būtu gana vērtīga un interesanta.

bildes 007.jpg

Lasīt vairāk →

07.01.2013 16:27

Ar masku gatavošanas meistardarbnīcu sevi piesaka IV Starptautiskais Salacgrīvas masku festivāls

12.janvārī ar masku meistardarbnīcu sākas gatavošanās IV Starptautiskajam Salacgrīvas masku tradīciju festivālam. To vadīs tradicionālo masku pētnieki Andris Kapusts un Aīda Rancāne. Darbnīcā būs iespēja gūt ieskatu masku tradīciju izpausmēs dažādos novados kā arī pagatavot masku.

 

Lasīt vairāk →

Trešais Starptautiskais Salacgrīvas Masku tradīciju festivāls DVD 2012

Trešā Starptautiskā Salacgrīvas Masku tradīciju festivāla mērķis ir maskošanās tradīciju, kas ir viens no nemateriālās kultūras mantojuma savdabīgākajiem izpausmes veidiem, saglabāšana un iedzīvināšana, kā arī mūsdienu Eiropas kultūras norišu labāka izpratne caur šo seno tradīciju izzināšanu.

Trešā Starptautiskā Salacgrīvas Masku tradīciju festivāla video skatāms šeit.