04. marts, 2024, Pirmdiena

Alise, Auce, Enija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com
Uzsākot biznesu, tā pamatā jābūt idejai. Viens no izplatītākajiem veidiem ir rast biznesa ideju sev zināmā un tuvā sfērā, bet tikpat labi par labu ideju var kļūt hobijs, profesionālās iemaņas un prasmes vai kāds cits ierosmes avots.
idejas foto_.jpg

Nākamais solis ir pieņemt lēmumu, kādu uzņēmējdarbības formu izvēlēties. Populārākā uzņēmējdarbības forma ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), jo tā ir piemērota gan maziem un vidējiem, gan lieliem uzņēmumiem. SIA īpašnieks par uzņēmuma saistībām atbild tikai ar SIA mantu, līdz ar to nav jāriskē ar personīgajiem līdzekļiem vai īpašumiem. Tāpat arī atšķirībā no individuālā komersanta, kurš tiek uzskatīts par fizisku personu, uzņēmums iegūst juridiskās personas statusu.

Uzņēmuma reģistrāciju veic Uzņēmumu reģistrs.

Ja netiek plānots dibināt uzņēmumu, tad fiziskai personai ir iespēja reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam un nodokļu maksātājam Valsts ieņēmumu dienestā.

Būtiski ir definēt nozari, kurā uzņēmums darbosies, saskaņā ar saimnieciskās darbības statistisko klasifikatoru NACE (2.red.).

Lai uzņēmums varētu darboties, Valsts ieņēmumu dienestā tam ir jābūt reģistrētam kā nodokļu maksātājam un jāveic grāmatvedības uzskaite atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai.

Dažkārt, lai veiktu darbību kādā nozarē, ir nepieciešama valsts iestādes izsniegta licence vai atļauja.

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031